NajnovijeNajčitanijeNajviše porukaPostavi novu temu 

spojnice

Više ste nego preterali ovaj mesec sa ulogama naših glumaca!

Zar je tolika nestašica inspiracije?

15 za
3 protiv
vojvoda021
2010-12-18
???

Cek cek...a olimpjski pobjednici? Aj nemoj sad i ti.... :D :D :D

10 za
0 protiv
Dvorska budala
2010-12-20
???

vojvoda021 napisa...

Više ste nego preterali ovaj mesec sa ulogama naših glumaca!

Zar je tolika nestašica inspiracije?

... pa mora svaki mesec da ima neku temu wink

2 za
8 protiv
Supervizor
2010-12-20
???

E, ako je neko imao spojene sve olimpijske prvakinje iz 2008. godine svaka mu cast! Mislim na prvakinje u badmintonu, dzudou i ostalo....

9 za
0 protiv
Milos Milutinovic
2010-12-21
???

Da nisu bile juce i danas "malo" teske spojnice???

Ne verujem da ih je neko uspeo spojiti.... cak ni najbolji poznavaoci fudbala...

4 za
0 protiv
Mara
2011-01-13
???

Supervizor napisa...

vojvoda021 napisa...

Više ste nego preterali ovaj mesec sa ulogama naših glumaca!

Zar je tolika nestašica inspiracije?

... pa mora svaki mesec da ima neku temu wink

...

Ovo je slicno kao i sa  pitajima iz iste oblasti. Malo vise raznovrsnosti.

Zasto opet ne uvedete onu od pre , gde se memorijom spajaju znaci?

2 za
1 protiv
roda
2011-01-13
???

cini mi se u stvari da nekome proradi inspiracija pa onda napravi spojnice sa nekoliko glumaca i onda to jednostavno naleti redom kojim su spojnice pravljene....mozda malo randoma? cheeky

4 za
0 protiv
Dragana-Goran Kalinic
2011-01-13
???

Dragana-Goran Kalinic napisa...

cini mi se u stvari da nekome proradi inspiracija pa onda napravi spojnice sa nekoliko glumaca i onda to jednostavno naleti redom kojim su spojnice pravljene....mozda malo randoma? cheeky

... u stvari ide random(0,50), ali je problem što su neki igrači poslali ne "nekoliko" već bude i po 20 vezanih iz iste tematike i onda moramo ručno da ih rasporedimo. Sistem radi tako da nam daje do 2 meseca unapred, tako da se desi da onda imate "tematski" mesec gde od 30 dana 6 ili 7 bude iz iste oblasti.

1 za
5 protiv
Supervizor
2011-01-13
???

Večeras je u "Spojnicama" trebalo spojiti braću. Između ostalog, trebalo je povezati "Miloš i Mitar" sa "Tarabić". Međutim, oni nisu bili braća, već stric i sinovac (respektivno). Primedba nije upućena Supervizoru (ni on, jadan, ne može sve što mu stiže da proprati kako bi trebalo), već "neznanom junaku" sastavljaču.

16 za
0 protiv
Čika Paja
2011-10-17
???

Evo ja da pohvalim autora spojnica sa latinskim pojmovima (mada je u nekoliko slučajeva po mom mišljenu  koristio neispravne naše reči za odgovarajuće latinske pojmove-recimo da je jedna od njih  "streljivo").

Zahvaljujući ovim spojnicama, onaj ko nije poznavao  latinski jezik dobro, (nije ga pre izučavao) shvati koliko reči iz tog jezika je u širokoj  upotrebi.

7 za
1 protiv
Radomir-ue
2011-12-01
???

Danas mi se (mojom greškom) računar restartovao dok sam igrao spojnice. Zamolio bih supervizora da mi omogući da opet odigram današnju spojnicu, jer mi je naravno upisan rezultat 0 iako sam spojio prva dva pojma.

2 za
3 protiv
tropot
2012-02-17
???

prvi put danas cujem da se soko banja nalazi kod nisa, iako su joj blizi i aleksinac krusevac zajecar knjazevac

7 za
0 protiv
klasicna budala
2012-02-19
???

klasicna budala napisa...

prvi put danas cujem da se soko banja nalazi kod nisa, iako su joj blizi i aleksinac krusevac zajecar knjazevac

...

Slažem se sa komentarom. Udaljenost Sokobanje od Niša iznosi oko 60 km, a da ne govorimo o tome što se ova banja i opština nalaze u Zaječarskom okrugu. Najbolje je bilo da je bila veza Sokobanja-Aleksinac, jer se Sokobanja nekada zvala Aleksinačka banja - mada je često menjala naziv u XIX veku.

U svakom slučaju, kada mali broj ljudi učestvuje u recenziji pitanja/problema, greške su neminovne. Isti slučaj je i na "TV Slagalici".

 

@ klasicna budala

Upoznali smo se neposredno pred testiranje za kviz "Veliki izazov", septembra prošle godine. S obzirom na to da si učestvovao u kvizu "Naslovna strana", interesovale bi me neke informacije vezane za pomenuti kviz. Kako mogu da Te kontaktiram?

7 za
0 protiv
nocnik
2012-02-19
???
2 za
2 protiv
klasicna budala
2012-02-19
???

Sve pohvale autoru današnjih spojnica u kojima se traži da se spoje zastave zemalja i simboli koji se na njima nalaze. Prilično kreativno, ali i korisno za sve potencijalne takmičare u nekom od kvizova.

5 za
6 protiv
Igor 86
2012-03-19
???

povezivanje vam je vise nego glupo.mislim na teme tipa poveži nemanjice,te olimpijce iz egzoticnih sportova , neznanih glumaca i sl.

2 za
0 protiv
ancibald
2012-08-02
???

da dodam, naleticete na asocijacuju a2 mesna sa nekim desetim rjesenjem.Zna ta osoba koja je kreator asocijacije koja je veza te asocijacije i rjesenja kolone  pa neka mi se javi

2 za
0 protiv
ancibald
2012-08-02
???

Фронтмени домаћих метал бендова. Без сумње најинвентивнија спојница године.

4 za
1 protiv
pastacu
2012-12-02
???

Pošalji odgovor

Samo prijavljeni korisnici sa 5000 ili više poena mogu da glasaju i da ostavljaju poruke.

 

Stranica kreirana za 0.0165 sec.

Copyright © 2024