NajnovijeNajčitanijeNajviše porukaPostavi novu temu 

armagedon

Пошто смо установили како лако имати максималан број бодова у игри Мој број, сваки смисао је, сложићете се, изгубљен. Мислим да је једино решење укинути ранг листу, али пошто смо дали паре то неће наићи на одобравање. Позивам све савесне играче да престану да се такмиче и да оставе мајсторе да између себе траже чија је сујета највећа. У складу са тим, ускоро ћу почети да објављујем решења асоцијација које носе највећи број бодова, па ком опанци, Том и Џери.Бар оних које ја будем одиграо, а волео бих да и остали то ураде. Да вас чујем?

1 za
8 protiv
Сани бој
2010-12-06
???

Kakve veze imaju moj broj i asocijacije? I po cemu je lako imati maksimalan broj bodova u igri moj broj? Pogledaj listu pa vidi koliko igraca ima maksimalan broj bodova u kojoj igri? Ukupno 3 za moj broj. I kako neka asocijacija nosi vise ili manje bodova? O cemu ti?surprise

Ajde dobro...ajmo polako....cemu tolika nervoza?  cool Pa nisi jedini, eto i mene nervira puno toga, ali sta imas od toga? Sad ce svi da skoce, pa cemo svi malo da se raspravljamo, pa....I sta na kraju? Pojeo vuk magarca. Probaj iznijeti konkretne i validne argumente i sumnjam da te vecina nece podrzati, ukljucujuci i one koji vode sajt. Ovako, niko te nece shvatiti, a samo ces vise iznervirati.
Na kraju krajeva ti nemoj da igras i manje ces da se nerviras. Nije vrijedno toga.

3 za
1 protiv
Dragana-Goran Kalinic
2010-12-06
???

Problem oko igre Moj Broj jeste realan, jer postoje programi koji se mogu skinuti sa Interneta koji rešavaju zadat problem. Međutim, kako se vidi iz rang liste, mali broj igrača ih koristi.

Jedino rešenje koje vidim kao moguće za taj problem je da se malo promeni igra. Da smisao ostane isti, ali da se promeni nešto što će onemogućiti korišćenje tih programa. Ipak su ti programi pravljeni zbog TV emisije, ne verujem da će neko praviti program samo zbog ovog sajta.

Sad samo treba smisliti kao da izgleda modifikovana igra. Svi predlozi su dobrodošli...

2 za
1 protiv
Supervizor
2010-12-06
???

Blokiranje izlaska sa stranice, dok se igra neka igra je sasvim delotvorno rešenje.

5 za
0 protiv
Kalimist
2010-12-06
???

Ako taj program za nalazenje zadatog broja izbacuje nasumicno jedno od, verovatno, mnogobrojnih resenja, desice se cesto da se ponudjeno resenje kosi s zdravom logikom.Dakle, ako je tako, dovoljno je proveriti resenja sumnjivima i uociti da li ih je uradio covek ili masina.

0 za
1 protiv
raborg
2010-12-06
???

Kalimist napisa...

Blokiranje izlaska sa stranice, dok se igra neka igra je sasvim delotvorno rešenje.

...Ako je to moguce uraditi, to je onda stvarno resenje.

2 za
0 protiv
raborg
2010-12-06
???

Nisam siguran da je moguce, ali ni da je dobro rjesenje. Ovo sa provjerom nasumicnih rjesenja je leogicnije ali i zahtijeva vecu administrativnu podrsku. Mozda je bolje da se provjeravaju ili stave na "listu sumnjivih" igraci koji imaju savrsen skor, a ekstremno su losi u drugim igrama. Mada ni to ne mora nista da znaci. Znam pojedince koji jednostavno razbise matematiku, ali u svim ostalim poljima su zesce zaostali :D

Trebalo bi vidjeti na kom principu rade ti programi, pa da se vidi kako se mogu blokirati, odnosno omesti. Moyda da se igri pukne random redanje brojeva...da ne bude uvijek po redu 4 jednocifrena pa dvocifren itd...ako me razumijes.

0 za
1 protiv
Dvorska budala
2010-12-07
???

raborg napisa...

Kalimist napisa...

Blokiranje izlaska sa stranice, dok se igra neka igra je sasvim delotvorno rešenje.

...Ako je to moguce uraditi, to je onda stvarno resenje.

... naravno da nije moguće. Ti programi ne rade u browseru (a čak i da rade, trivijalno je potpuno nezavisno otvoriti Firefox i na primer Google Chrome), već su zasebne aplikacije. To bi bilo moguće jedino ako bi imali potpunu kontrolu nad računarem igrača - što nema šanse da se ikad desi. A čak i tada bi mogli da pokrenu program na drugom računaru.

Bacago napisa...

Trebalo bi vidjeti na kom principu rade ti programi, pa da se vidi kako se mogu blokirati, odnosno omesti. Moyda da se igri pukne random redanje brojeva...da ne bude uvijek po redu 4 jednocifrena pa dvocifren itd...ako me razumijes.

... Video sam te programe, nije im bitno da li su 1, 2 ili 3-cifreni brojevi. Bitno im je da ima 6 brojeva i traženi broj da se reši. Razmišljao sam možda da se smanji broj brojeva na 5, ali bi lako mogli da upišu da je jedan od brojeva nula i onda ništa nismo uradili.

2 za
0 protiv
Supervizor
2010-12-07
???

enlightened

Možda može da se napravi aplikacija koja ce imati kontrolu internet pregledača  (browser window) unutar sebe.

Dakle, napravili bi aplikaciju za Windows (kasnije za Linux, MAC, a što da ne i za Symbian, Android, Iphone, Win mobile...).

Svaki igrač bi preuzeo aplikaciju koja kada se pokrene, onemogući rad ostalih funkcionalnosti u operativnom sistemu i koja preuzima zadatke i šalje rezultat na server.

Što se tiče blokade ostalih funkcionalnosti OS-a dok se koristi ova Slagalica aplikacija, dobar primer mogu da budu programi koje se koriste u računarskim igraonicama, Internet cafe-ima...
Oni imaju sličan vid onemogućavanja(ograničavanja)  funkcionalnosti...

2 za
2 protiv
Fellow
2010-12-08
???

Kako bi to izveo? Sta bi onda takva aplikacija blokirala na PC? AV? FW? Ili kod koriscenja telefona
Tesko da bi neko pristao na to, a i malo teze za napraviti. Ipak je najbolja varijanta ovo sto raborg predlaze. Za sada.

3 za
2 protiv
Dvorska budala
2010-12-09
???

Fellow napisa...

Svaki igrač bi preuzeo aplikaciju koja kada se pokrene, onemogući rad ostalih funkcionalnosti u operativnom sistemu i koja preuzima zadatke i šalje rezultat na server.

... čak i da je to moguće, postoje veliki problemi:

  • kako bi razlikovali igrače koji igraju u "blokiranom" sistemu od onih koji su uspeli da se odblokiraju?
  • šta će da spreči igrača da instalira sistem u VMware, VirtualBox ili sličnom okruženju?
  • Šta će da spreči igrača da vara ako Omer Ekić (ili neko sa sličnim znanjem) sedi pored njega dok igra?
3 za
0 protiv
Supervizor
2010-12-09
???

 

Bacago napisa...

Kako bi to izveo? Sta bi onda takva aplikacija blokirala na PC? AV? FW? Ili kod koriscenja telefona
Tesko da bi neko pristao na to, a i malo teze za napraviti. Ipak je najbolja varijanta ovo sto raborg predlaze. Za sada.

...
Nije to toliki problem za napraviti, ranije sam radio nešto slično. Makar sada mogu da dam konstruktivne predloge Supervizoru.
Na primer za Win operativni sistem (koji je najrasprostranjeniji), onemogućilo bi se minimizovanje, prebacivanje između procesa (ALT+TAB), sakrili bi taskbar, onemogućili start dugme, aplikacija bi bila preko celog ekrana...
Za telefone i druge platforme otom-potom mada ima i tu rešenja...

 

Supervizor napisa...

Fellow napisa...

Svaki igrač bi preuzeo aplikaciju koja kada se pokrene, onemogući rad ostalih funkcionalnosti u operativnom sistemu i koja preuzima zadatke i šalje rezultat na server.

... čak i da je to moguće, postoje veliki problemi:

  • kako bi razlikovali igrače koji igraju u "blokiranom" sistemu od onih koji su uspeli da se odblokiraju?
  • šta će da spreči igrača da instalira sistem u VMware, VirtualBox ili sličnom okruženju?
  • Šta će da spreči igrača da vara ako Omer Ekić (ili neko sa sličnim znanjem) sedi pored njega dok igra?

...

Vidim da si dobro razmotrio predlog i da si uočio neke manjkavosti. yes
Ali ja bih rekao su ovo napredni problemi.
Tj. sa trenutnim stanjem ima toliko prostijih načina za varanje.
Sa mojim predlogom mislim da bi se značajno smanjilo korišćenje drugih web izvora i aplikacija za rešenja nekih igara.

Pozdrav! smiley

3 za
0 protiv
Fellow
2010-12-09
???

Pošalji odgovor

Samo prijavljeni korisnici sa 5000 ili više poena mogu da glasaju i da ostavljaju poruke.

 

Stranica kreirana za 0.0161 sec.

Copyright © 2024