NajnovijeNajčitanijeNajviše porukaPostavi novu temu 

komentar asocijacija

Razočravajuće je da u jednoj od asocijacija, pežorativno se porede termini tegla i naočare! Pa zar je uvredljivo nositi naočare?! Sada ste se postavili na nivo šestogodišnjaka. Tužno i ponižavajuće!

5 za
10 protiv
milan zečević
2011-02-07
???

Pitanje za Supervizora:

Sta bi sa onima koji imaju u proseku preko 44 poena u januaru,postena igra?

6 za
1 protiv
BuridanovMagarac
2011-02-07
???

BuridanovMagarac napisa...

Pitanje za Supervizora:

Sta bi sa onima koji imaju u proseku preko 44 poena u januaru,postena igra?

... Vrlo verovatno nije, ali teško je dokazati tačno šta se desilo. Neki igrači očigledno imaju više naloga, ali su izgleda uplaćivali sa različitih telefona, igraju sa različitim browserima i pri tom sa različitih provajdera. Praktično nemoguće ispratiti. No, svakako taj koji to ima nije prvi, tako da džabe mu trud, zar ne? Mislim da se on mnogo više iznervirao što nije uspeo da bude prvi posle silno utrošenog truda, nego što ste se vi iznervirali jer Vas je pomerio jedno mesto dole na listi.

Detaljniji odgovor je u komentarima na januarsku rang listu...

6 za
2 protiv
Supervizor
2011-02-08
???

milan zečević napisa...

Razočravajuće je da u jednoj od asocijacija, pežorativno se porede termini tegla i naočare! Pa zar je uvredljivo nositi naočare?! Sada ste se postavili na nivo šestogodišnjaka. Tužno i ponižavajuće!

U sustini asocira tegla na naocare, ali sto ti kazes bilo bi slicno kao sto cokolada npr. asocira na crnce. Opste poznate uvrede... Mislim da je u pitanju propust, samo na ovom sajtu ko god da skrene paznju na neke diskriminisuce propuste dobije gomilu negativnih glasova. Evo ti plus od mene. Ako se neko nadje uvredjen (u ovom slucaju ti, ali generalno nije bitno ko) onda jeste uvredljiva asocijacija!!!

3 za
1 protiv
Dakinsljam
2011-03-10
???

Dakinsljam napisa...

U sustini asocira tegla na naocare

... ne asocira "u suštini", već se za naočari sa debelim staklima kaže da su "tegle". Ne nema tu ništa uvredljivo, istu frazu sam nebrojeno puta čuo od ljudi koji ih nose: "ček samo da stavim ove moje tegle pa da to pročitam" ili "e, dete moje, ne mogu ja to videti bez tegli". Ne znam, možda se tako govori samo u mom kraju, ali je tako.

6 za
1 protiv
Supervizor
2011-03-10
???

Rešavajući jučerašnju (10.3.) asociaciju za ''nesvrstane'' (u rang listu) nađoh na pojam ''pravo'' i, naravno, ne znadoh da li to da čitam kao pravo sa kratkosilaznim akcentom u smislu ''pravo napred'', ili pravo sa dugosilaznim akcentom u smislu ''rimsko pravo''. A da ne pominjem koliko takvih reči ima u našem jeziku kojima akcenat u potpunosti menja značenje...

3 za
2 protiv
hzns
2011-03-11
???

Pošalji odgovor

Samo prijavljeni korisnici sa 5000 ili više poena mogu da glasaju i da ostavljaju poruke.

 

Stranica kreirana za 0.0153 sec.

Copyright © 2024