NajnovijeNajčitanijeNajviše porukaPostavi novu temu 

Palindrom, da ili ne?

Mislim da e bi bilo loše kad bi se mogla igrati i ova igra, ja tako milsim,a vi opet recite svoje,hvala!!!

7 za
3 protiv
konj_AleksandraM
2010-08-03
???

Kako se tačno igra?

5 za
2 protiv
Supervizor
2010-08-03
???

Supervizor napisa...

Kako se tačno igra?

...Evo ovako, nekad se ova igra igrala na TV slagalici, kao što većina zna palindromi su rečenice (rječi) koje se isto čitaju s lijeva na desno, odnosno s desna na lijevo npr. Ana voli Milovana, da bi ova rečenica zadovoljila pomenuti uslov, onda ona mora imati neparan broj karaktera (u ovom slučaju pod karakterima treba podrazumjevati isključivo slova, nikako praznine i znakove interpunkcije), tj. samo jedno slovo će se pojaviti neparan broj puta,sva ostala slova se pojavljuju paran broj puta., e to neparno slovo jecentralno slovo i od njega treba početi.

Elem, igraču se ponudi nekoliko odsječaka na kojem se nalaze slova, prvo što igrač treba da uradi je da pronađe odsječak koji počinje sa neparnim slovom npr. u nasem primjeru nek je to odsječak ,Mi, postavimo na centralno mjesto, e sad tražimo odsječak koji počinje sa I, nek je to odsječak ,IL, i postavljamo ga lijevo od centralnog odsječka, sad tražimo odsječak koji počinje sa L, neka je to odsječak ,LO, al ovaj put ga stavljmo desno od centralnog odsječak, itd, itd.

Vjerujem da među nama ima onih koji su igrali ovu igru i koji će znati bolje da objasne pravila i kako se igra, ja sam pokušao koliko sam znao, hvala svima i pozdrav!!!

4 za
0 protiv
konj_AleksandraM
2010-08-03
???

U sustini dosta podseca na prvu igru, slagalicu, samo sto se umesto slova slazu slogovi u odgovarajuci raspored tako da formirana recenica bude palindrom. Na primer: sklopiti palindrom od datih slogova - a, va, vo, li, lo, mi, na, na. Resenje - Ana voli Milovana. Igra je zanimljiva, ali ocigledno ima mane. Pre svega mislim da je to mali broj raspolozivih palindromnih recenica. Zatim, bodovanje za ovu igru ne bi bilo bas jednostavno, a i ne znam koju bi igru trebalo izbaciti da bi se ova ukljucila. Inace, ako se dobro secam, ova igra je bila na TV-u u vreme kada je slagalica bila pravi enigmatski kviz, pa su osim palidnroma tu bile i piramide, vretena, klinovi, pa cak i ukrstenice jedno vreme. Steta sto takvih igara nema i danas na TV-u, mada bi neke i ovde mogle da se implementiraju.

3 za
1 protiv
Kalimist
2010-08-03
???

Kalimist napisa...

U sustini dosta podseca na prvu igru, slagalicu, samo sto se umesto slova slazu slogovi u odgovarajuci raspored tako da formirana recenica bude palindrom. Na primer: sklopiti palindrom od datih slogova - a, va, vo, li, lo, mi, na, na. Resenje - Ana voli Milovana. Igra je zanimljiva, ali ocigledno ima mane. Pre svega mislim da je to mali broj raspolozivih palindromnih recenica. Zatim, bodovanje za ovu igru ne bi bilo bas jednostavno, a i ne znam koju bi igru trebalo izbaciti da bi se ova ukljucila. Inace, ako se dobro secam, ova igra je bila na TV-u u vreme kada je slagalica bila pravi enigmatski kviz, pa su osim palidnroma tu bile i piramide, vretena, klinovi, pa cak i ukrstenice jedno vreme. Steta sto takvih igara nema i danas na TV-u, mada bi neke i ovde mogle da se implementiraju.

...da, kad sam pominjao "odsječke na kojim se nalaze slova" mislio sam na slogove, možda, kažem možda bi se moglo bodovati ovako, recimo predviđeno vrijeme je 90 sekundi, kasnije možemo smanjiti il povećati ako se utvrdi da li je malo il puno, pa ko riješi u prvih 30 sekundi, dobija 30 bodova, sledećih 30 sekundi 20 bodova i poslednjih 30 sek. 10 bodova, poznavao sam ljude koji su bili majstori u sastavljanju ovakvih rečenica, a što se tiče same igre, ne mora uopšte biti ubačena u redovne igre (tj. neće se nijedna izbaciti) nego recimo negdje na forumu onako iz zezanja da se igra, a ako ćemo pravo, ne mora ni tu, kao što sam već rekao, ovo je samo prijedlog.

1 za
0 protiv
konj_AleksandraM
2010-08-03
???

Ako sam dobro razumeo, rešenje je unapred poznato? Tj. sistem treba da izabere neku palindromsku rečenicu iz baze, da je razbije na slogove i onda takmičari da spajaju. Deluje interesantno, ali mislim da bi brzo "presušio" broj mogućih kombinacija.

1 za
0 protiv
Supervizor
2010-08-03
???

Supervizor napisa...

 Deluje interesantno, ali mislim da bi brzo "presušio" broj mogućih kombinacija.

...I to jako brzo, za dva tri meseca, sto mi deluje kao bas veliki problem. Ali ako ne moze ovo, mozda mi moglo da se razmislja o nekoj drugoj enigmatskoj ( ili nekoj drugoj ) igri, ako se ima u planu prosirenje na sedam igara, ili eventualno menjanje neke od postojecih.

@Bukefal: palindrosmka recenica moze da ima i paran broj slova, samo su one koje imaju neparan broj lakse za resavanje. Usput, ima li sanse da promenis ime, neprijatno mi je da te oslovljavam konjskim imenom, i verujem ne samo meni nego i drugima.

0 za
0 protiv
Kalimist
2010-08-03
???

E, sad jos samo da shvatim zašto je ova tema ubačena u kategoriju "laka" i šta bi to u stvari trebalo da znači...

Hteo bih da klasifikujem bolje, ali možda sam nešto propustio?

0 za
0 protiv
Supervizor
2010-08-03
???

Supervizor napisa...

E, sad jos samo da shvatim zašto je ova tema ubačena u kategoriju "laka" i šta bi to u stvari trebalo da znači...

Hteo bih da klasifikujem bolje, ali možda sam nešto propustio?

...možda kao kategorija slagalica

0 za
0 protiv
MaLin
2010-08-03
???

"KOKA  AKO  K" jest palindrom, jest skup rječi, ima paran broj slova, al nije rečenica, tj. nema nikakvog smisla, znam najmanje 20 palindroma, i nijedan nije sa parnim brojem slova, što se tiče kategorije za ovu temu, ja sam na brzinu stavio laka, smetnuvši sa uma da treba izabrati nešto što već postoji, zato Supervizore, ako možeš, ovoj temi promjeni kategoriju, ako hoćeš i ukloni je iz postojećih, ja se neću ljutiti.

0 za
0 protiv
konj_AleksandraM
2010-08-03
???

Da li ti mozda i recenice "Ruzan Edo ode na zur", "Imaju Arapi i para u jami", "I Desa kraj jarka sedi" ili "U Rimu umiru" takodje nemaju smisla?

/Kalimist

2 za
0 protiv
Marvin
2010-08-03
???

konj_AleksandraM napisa...

što se tiče kategorije za ovu temu, ja sam na brzinu stavio laka, smetnuvši sa uma da treba izabrati nešto što već postoji

... ne, ne mora nešto što već postoji. Samo nije mi jasno na šta se odnosi "laka"? Laka u smislu "lagana" ?

0 za
0 protiv
Supervizor
2010-08-03
???

Evo još par zanimljivih palindroma:

Imaju hašiš i šah u jami.

Tamo Adnanu  Nan dao mat.

Iso stani a za inat Sosi.


 

2 za
0 protiv
Miško Brada
2010-08-03
???

Zar Milovane žena voli mraz.

I divovo oko ovo vidi.

Moli nam se Esma Nilom.

I bebe vole jado, ko daje love bebi.

Marvin napisa...

Da li ti mozda i recenice "Ruzan Edo ode na zur", "Imaju Arapi i para u jami", "I Desa kraj jarka sedi" ili "U Rimu umiru" takodje nemaju smisla?

/Kalimist

...Mogu ti reći da ta Desa nije uopšte blesava, ko veli ako ima para u jami, što ne bi bilo i u jarku, a to je nešto što itekako ima smisla.

1 za
0 protiv
MaLin
2010-08-03
???

Udovica baci vodu..

Sir ima miris...

A mozete i sami sastavljati,za opkladu,jednom Dusanu sastavih dve poprilicno brzo: Nasu Daru gura Dusan... E ludace,teca Dule...Mada mislim da bi jako brzo presusile mogucnosti,a generalno sam i ja za vise enigmatskih igara,ali tesko je izvodljivo u varijanti kada se ne igra naizmenicno,vec igra jedan takmicar!

I jos jedna: E,Mioni fino ime..

2 za
0 protiv
NeparniValjak
2010-08-03
???

Dok Meda nije otisao na odmor,svega sam jedan dan u julu bio na vrhu liste,da me je pitao: "Sta ces ti na vrhu??" ,mogao sam mu palindromski odgovoriti: "Medo,na dan odem" !!!

4 za
0 protiv
NeparniValjak
2010-08-03
???

A ako je nasa takmicarka Nadalina u dilemi da li da se opredeli za gruzijski ili ledeni,moj palindromski savet bi glasio:

Nadalina,ma jači čaj,a mani 'ladan...

6 za
2 protiv
NeparniValjak
2010-08-03
???

konj_AleksandraM napisa...

Mislim da e bi bilo loše kad bi se mogla igrati i ova igra, ja tako milsim,a vi opet recite svoje,hvala!!!

...Slazem se, iako je nikad nisam igrao, mislim da ne bi bilo lose...samo kad bi se imalo dovoljno vremena za igranje...mozda malo duze fore od Asocijacije...

1 za
0 protiv
Samir Jonis
2010-08-03
???

elnesone napisa...

Zar Milovane žena voli mraz.

I divovo oko ovo vidi.

Moli nam se Esma Nilom.

I bebe vole jado, ko daje love bebi.

Marvin napisa...

Da li ti mozda i recenice "Ruzan Edo ode na zur", "Imaju Arapi i para u jami", "I Desa kraj jarka sedi" ili "U Rimu umiru" takodje nemaju smisla?

/Kalimist

...Mogu ti reći da ta Desa nije uopšte blesava, ko veli ako ima para u jami, što ne bi bilo i u jarku, a to je nešto što itekako ima smisla.

...@Marvin

Samo bi konj prve kategorije mogao da tvrdi suprotno, a kako ja još nisam dostigao taj nivo, ne samo da ću reći da imaju smisla, nego su to najljepši palindromi koje sam do sad vidio, a ako ti nešto znači reći ću i ovo, ja sam osoba koju je vrlo teško natjerati da promjeni mišljenje, ti si jedan od rijetkih koji je u tome uspio.

Što se tiče korisničkog imena, nisam ga ja sebi nadio, to su mi nadile žene, molim te nemoj me pitati zašto, jer njih često nisu uspjevali razumjeti ni najbolji psiholozi na svijetu, pa kako bi onda mogao jedan konj kao što sam ja.

1 za
0 protiv
konj_AleksandraM
2010-08-04
???

Raborg-grobaR,da ti pozelim "srecu" sutra na zrebu,da se zaglavite negde u blatu,i da bude palindromski naslov u sportskoj stampi - KALJAV VALJAK :)

3 za
2 protiv
NeparniValjak
2010-08-05
???

Da, a kad bi naš pobjednik kao nagradu dobio Neoplantine akcije za pravo glasa, žargonski (NEOP), onda bi mogli reći

POENIMA MAMI NEOP :)

1 za
0 protiv
konj_AleksandraM
2010-08-05
???

E pa ljudi,ovaj palindrom ipak dovrsite sami:

Mišu pita Dara: "da ti p...m?"

Ako neko ima bolji - svaka cast!!!

3 za
1 protiv
NeparniValjak
2010-08-05
???

Nije baš tako dobar, al priznaćeš  da ni ovaj nije loš.

Egon uđe Miri m..u ...e !

2 za
1 protiv
MaLin
2010-08-05
???

NEBOJSA-JEVT0VIC napisa...

Mišu pita Dara: "da ti p...m?"

... Hmm, bilo bi mnogo interesantnije i manje vulgarno ovako:

M..u pita Dara: "da ti pu..m?"

 

2 za
1 protiv
Supervizor
2010-08-05
???

Supervizor napisa...

NEBOJSA-JEVT0VIC napisa...

Mišu pita Dara: "da ti p...m?"

... Hmm, bilo bi mnogo interesantnije i manje vulgarno ovako:

M..u pita Dara: "da ti pu..m?"

 

...Njiiihhhhaaaa ZNAM RJEŠENJE, ovaj Maca i Dara igrali fudbala

MACU PITA DARA: "DA TI PUCAM?"  penale, ja šta bi drugo

4 za
1 protiv
konj_AleksandraM
2010-08-05
???

Supervizor napisa...

 

... Hmm, bilo bi mnogo interesantnije i manje vulgarno ovako:

M..u pita Dara: "da ti pu..m?"

 

...

Hm,hm,Ima vise resenja...Mišu..Macu..Minu...Poprilicno trosmisleno...

0 za
2 protiv
NeparniValjak
2010-08-05
???

E da, jedno vrijeme dok sam boravio u Beogradu, bio sam u društvu dobrih ljudi koji su voljeli igrati igru "KVIZOVKA", tu je bilo jako dobrih igrača, većina njih je učestvovala u Slagalici i pobjeđivala, i vjerujem da je većina njih ovdje među nama, čak se nekim i sjećam pravih imena.Posebno bi se volio čuti sa osobom koja je autor sledećeg palindroma

MIRIŠE GONADA KADA NOGE ŠIRIM.

Pozdrav!!!

1 za
3 protiv
MaLin
2010-08-06
???

Ova tema je na granici dobrog ukusa... trudite se da ne pređe da ne bi morali brisati poruke. Sigurno može da se smisli palindrom i bez širenja nogu. cool

8 za
0 protiv
Supervizor
2010-08-06
???

@Supervizore

U pravu si.

Dok sam ovo pisao sasvim sam se vratio u to doba, što ono kažu malo sam izgubio vezu sa stvarnošću i skroz zaboravio da kad ovo bude čitao neko, ko ne zna o čemu je riječ, ovo može protumačiti na skroz drugi način, i iz prevelike želje da ponovo stupim u kontakt s tim ljudima sjetio sam se palindroma kojem smo se svi smijali, jer nam je zaista bio smiješan.Kasnije sam i sam vidio da sam pretjerao al, već bilo kasno, ne postoji dzabe ona narodna "Ispeci pa reci" samo je se treba sjetiti.Bilo kako bilo ako misliš da je treba izbrisati, izbriši, odnosno kako god ti odlučiš.Meni ostaje samo da se izvinem tebi i svim ostalim i da obećam da ću ubuduće biti pažljiviji.

Pozdrav!!!

3 za
2 protiv
MaLin
2010-08-06
???

Upravo sam smislio jedan palindrom:

I taj Ivan navija. Ti?

wink laugh cheeky

8 za
1 protiv
.
2011-06-07
???

$teffy napisa...

Upravo sam smislio jedan palindrom:

I taj Ivan navija. Ti?

wink laugh cheeky

E tako te volim. Evo plusa

3 za
0 protiv
Dakinsljam
2011-06-08
???

Na ovom blogu imate sve o palindromima:

http://palindromija.blogspot.com/

I samo da naglasim, glasam za ukljucivanje palindroma u kvizu slagalica.

Evo jednog:„Уметањем мења тему“

1 za
2 protiv
Borko Marjanovic
2011-12-20
???

sumski pozar

I travu gori i rog u vatri

2 za
2 protiv
petrovicandjelka1
2012-03-09
???

Glasam za, bas je mastovita igra mada bi moglo da bude sa manje vulgarnosti

1 za
1 protiv
petrovicandjelka1
2012-03-09
???

E Rade Diku ukide dare

1 za
1 protiv
petrovicandjelka1
2012-03-09
???

Ma Desu molimo milom u sedam

1 za
0 protiv
petrovicandjelka1
2012-03-09
???

Dule je lud!!!!

1 za
0 protiv
Daorniam
2012-03-09
???

petrovicandjelka1 napisa...

sumski pozar

I travu gori i rog u vatri

.....Ovo nije palindrom! Procitan unazad glasi: I RTAVU gori i rog u VARTI.

3 za
0 protiv
BODA TAJSON, DOŽIVOTNA
2012-03-09
???

A mene tu ni minute nema.

Na korak e-četiri teče karo-kan !

Evo sada sove.

Nema Kata kamen.

Anja sebe sanja.

Mače jede ječam.

3 za
2 protiv
Paun93
2012-03-09
???

У Риму умиру.

Удовица баци воду.

Е, сине, жени се.

Накрао Аркан.

Ружна Вида неће на диван жур.

Е, никада деда да кине.

Ана вода Радована.

Ана воли Милована.

И јогурт ујутру гоји.

Маја са Недом оде на сајам.

Он седи десно.

Наједе се Дејан.

Ево лове.

. . . . .

4 za
0 protiv
Милан Васиљевић
2014-07-08
???

Pošalji odgovor

Samo prijavljeni korisnici sa 5000 ili više poena mogu da glasaju i da ostavljaju poruke.

 

Stranica kreirana za 0.0119 sec.

Copyright © 2024