NajnovijeNajčitanijeNajviše porukaPostavi novu temu 

igra slagalica - pomozite mi

Ova igra mi ide najlošije od svih. Zamolio bi vas ako imate neki savet, strategiju pri traženju reči...

8 za
1 protiv
Miloš Bogdanović
2011-03-19
???

pa gde su odgovori? Piše pored naziva teme da imaju dva...

0 za
5 protiv
Miloš Bogdanović
2011-03-30
???

Oba su tvoji izgleda

4 za
4 protiv
Марко Екмеџић
2011-03-30
???

Uz malo vjezbe kroz stare igre dosta se napreduje. U sustini pogledajte malo strukturu slova i u zavisnosti od toga razmisljate dalje. Npr.  ako u zadanim slovima imate slova T I onda mozete da trazite glagol ili S T V O, N O S T, i sl. onda rijeci koje zavrsavaju na ta slova. Tako u stvari dobijate na vremenu, mada izgled ponekad vara pa kad trazite glagol desi vam se da pogrijesite. Ukoliko za 20-sekundi (pa i manje) niste nasli nista onda mijenjajte koncepciju. Ljudi se uhvate za par slova i ne odustaju do kraja iako se nista ne moze naci. Eto, to je ono sto mi na prvu loptu pada na pamet.

9 za
0 protiv
Dvorska budala
2011-03-31
???

Miloš Bogdanović napisa...

Ova igra mi ide najlošije od svih. Zamolio bi vas ako imate neki savet, strategiju pri traženju reči...

... ja slova slažem u pravougaonik, naizmjenično suglasnik, pa samoglasnik (ili obratno). Poslije je lakše čitati po redu, dijagonali,... Kad se navikneš na taj sistem, sigurno ćeš postizati bolje rezultate. Npr:

Č I A L I K I R O D A N

Č I L A

A K  I N

R O D I   

Na papiru je preglednije.

10 za
0 protiv
Sens
2011-03-31
???

Често слова њ, ж, љ и ђ убаце због збуњивања. Нешто те вуче да реч саставиш баш са тим словима, па изгубиш време и саставиш мало.

3 za
4 protiv
Matorac
2011-03-31
???

Matorac napisa...

Често слова њ, ж, љ и ђ убаце због збуњивања. Нешто те вуче да реч саставиш баш са тим словима, па изгубиш време и саставиш мало.

...Sto opet ne mora da znaci, vrlo cesto ako ima slovo nj moze da se nadje rec koja se zavrsava na nje ili nja (mnozina)

6 za
7 protiv
Zare1054
2011-03-31
???

Pošalji odgovor

Samo prijavljeni korisnici sa 5000 ili više poena mogu da glasaju i da ostavljaju poruke.

 

Stranica kreirana za 0.0149 sec.

Copyright © 2024