NajnovijeNajčitanijeNajviše porukaPostavi novu temu 

Bik koji nije znao pravila koride...

5 za
0 protiv
Petar Mirković
2010-08-20
???

Ako neko hoće da ubaci video, neka samo stavi YouTube link kao Petar pa ćemo mi prebaciti da bude u stranici (ako slučajno previdimo, pošaljite nam e-mail).

1 za
0 protiv
Supervizor
2010-08-20
???

Не знам зашто, али мени је жалије бикова у кориди него ''људи'' који их малтретирају и оних који у томе уживају. Дакле, бик не зна ''правила'' кориде, а ''људи'' не знају правила природе, живота. Тачније, намећу своја болесна и изопачена правила. Извињавам се аутору теме ако сам причу повео у другачијем правцу од жељеног.

14 za
1 protiv
Цане Вукић
2010-08-20
???

Петар Марковић napisa...

Не знам зашто, али мени је жалије бикова у кориди него ''људи'' који их малтретирају и оних који у томе уживају. Дакле, бик не зна ''правила'' кориде, а ''људи'' не знају правила природе, живота. Тачније, намећу своја болесна и изопачена правила. Извињавам се аутору теме ако сам причу повео у другачијем правцу од жељеног.

... naprotiv. Ovo što se desilo je na neki način kazna svim tim ljudima koji su u stvari došli tamo da gledaju kako će bik na kraju biti ubijen. Opet, sa druge strane, kada god pojedemo nešto što ima mesa u sebi, i mi smo uzrokovali smrt neke životinje, zar ne? Jedina razlika je što nisam prisustvovao događaju i verovatno je to ono što celu priču čini prihvatljivom - činjenica da nismo tamo da gledamo. (uh, kako smo krenuli, sad će supervizor da stavi tag "vegetarijanci")

U duši sam pragmatik, mislim da ne vredi lupati glavu puno oko toga, poslao sam link za video jer je zanimljiv, ne da bih stao na jednu ili drugu stranu.

6 za
0 protiv
Petar Mirković
2010-08-20
???

Petar Mirković napisa...

Opet, sa druge strane, kada god pojedemo nešto što ima mesa u sebi, i mi smo uzrokovali smrt neke životinje, zar ne?

...smrt je sasvim prirodna pojava, kao i zivot. Medjutim, zivotinje ubijaju iskljucivo iz tri razloga ( uz mozda jedan izuzetak ), da bi se prehranile, zbog teritorije, i zbog zenki, u ratovima muzjaka nekih vrsta. Samo covek moze da ubija jer uziva u tome i zeli da vidi zabavu. U tom smislu, Spanci su najobicnija g..na, i ovakva izivljavanja kao sto je korida nikad necu moci da shvatim.

10 za
1 protiv
Kalimist
2010-08-20
???

Kalimist napisa...

U tom smislu, Spanci su najobicnija g..na, i ovakva izivljavanja kao sto je korida nikad necu moci da shvatim.

Хвала на шлагворту. Ова корида, уз остале тековине, као што су борбе петлова, паса, кечере и боксере, само је доказ ''узвишености'' западне цивилизације (ма шта се под њом сматрало... нпр. све западно од ''нас''). Само им признајем технолошку супериорност, која би била на ко зна каквом нивоу да не би некад Тесле, а данас масе Индијаца, Кинеза, па и наше горе лишћа... Наравно, и супериорност у ширењу осиромашеног уранијума, сиде, страха, криза сваке врсте итд... Што се правих људских вредности тиче, пробили су дно...

4 za
2 protiv
Цане Вукић
2010-08-20
???

Цане Вукић napisa...

Kalimist napisa...

U tom smislu, Spanci su najobicnija g..na, i ovakva izivljavanja kao sto je korida nikad necu moci da shvatim.

Хвала на шлагворту. Ова корида, уз остале тековине, као што су борбе петлова, паса, кечере и боксере, само је доказ ''узвишености'' западне цивилизације (ма шта се под њом сматрало... нпр. све западно од ''нас''). Само им признајем технолошку супериорност, која би била на ко зна каквом нивоу да не би некад Тесле, а данас масе Индијаца, Кинеза, па и наше горе лишћа... Наравно, и супериорност у ширењу осиромашеног уранијума, сиде, страха, криза сваке врсте итд... Што се правих људских вредности тиче, пробили су дно...

... samo nemoj da mi Srbi pricamo o pravim ljudskim vrednostima... kad smo bese mi zaboravili na njih? Ne secam se vise...

2 za
1 protiv
djmiki
2014-05-15
???

Pošalji odgovor

Samo prijavljeni korisnici sa 5000 ili više poena mogu da glasaju i da ostavljaju poruke.

 

Stranica kreirana za 0.0095 sec.

Copyright © 2024