NajnovijeNajčitanijeNajviše porukaPostavi novu temu 

Moguće rešenje problema sa rang listom

Posle mnogo mućkanja glavom, mislim da smo na dobrom putu da imamo rešenje za problem sa rang listom i velikim brojem naloga nekih takmičara.

Ideja je da pravila ostanu ista, ali da se broj asocijacija, pitanja, spojnica u rotaciji drastično poveća i da ciklus rotiranja traje po nekoliko meseci, možda čak i godinu dana. To znači da treba pripremiti i pregledati 365 setova zadataka unapred.

Da bi ovo moglo da se postigne, mogli bi da iskoristimo postojeću bazu unetih podataka koji još nisu pregledani, tako što bi selektivno davali igračima (Vama) da pregledaju jedan deo baze, ali to što su gledali neće dobiti da igraju.

Pošto imamo dosta "viška" sadržaja, igrači koji pregledaju bi bili dodatno motivisani time što bi recimo na svakih 4-5 pregledanih asocijacija dobili da odigraju jednu, potpuno novu asocijaciju koju su drugi pregledali i ocenili da je dobra. Naravno, ni nju ne bi dobili posle u igri. Slično i za Ko zna zna i Spojnice.

Jedina mana koju vidim je da igrači neće dobiti ista pitanja, spojnice, asocijacije u toku meseca, nego u toku cele godine. Naravno, takmičenje za prvo mesto na listi bi i dalje išlo na mesečnom nivou.

Šta mislite o ovom predlogu?

26 za
2 protiv
Supervizor
2011-11-25
???

dobar...

7 za
2 protiv
MILAN 1997
2011-11-25
???

nije lose.

a sta bi sa ovim:

 

pre nekako sam bio kod jednog prijatelja koji igra sah online. kako znam da je on umeo protiv mene igrati online tako sto je koristio neki od sahovskih programa (Fritz) koji je igrao njegove poteze, upitao sam da li to isto radi i na tom sajtu.

on rece da je probao, ali da cim predje u sahovski program onda sahovski sajt automatski prekida partiju i on gubi. znaci da je sahovski web site detektovao da browser nije aktivan i automatski kaznjavao.

verujem da bi to mogli biti i ovde izvodljivo cime bi se totalno ukinulo googlovanje resenja.

naravno, ko ima 2 racunara bi i dalje mogao muljati. :)

3 za
7 protiv
Sinisa Jankovic
2011-11-26
???

Sinisa Jankovic napisa...

pre nekako sam bio kod jednog prijatelja koji igra sah online. kako znam da je on umeo protiv mene igrati online tako sto je koristio neki od sahovskih programa (Fritz) koji je igrao njegove poteze, upitao sam da li to isto radi i na tom sajtu.

on rece da je probao, ali da cim predje u sahovski program onda sahovski sajt automatski prekida partiju i on gubi. znaci da je sahovski web site detektovao da browser nije aktivan i automatski kaznjavao.

... problem je što google nije u posebnom programu, već samo u drugom tab-u istog programa, tako da nisam siguran da li može to da se detektuje. Verovatno zavisi od browsera koji se koristi. No, googlovanje je samo jedan od mogućih problema. Svakako ne može da se googluje rešenje asocijacije.

8 za
0 protiv
Supervizor
2011-11-26
???

@Supervizor

Podržavam vaš predlog sasvim. Ako se sećate nešto slično sam vam već predlagao. Mislim da ne morate brinuti što igrači neće imati ista pitanja u istom mesecu. I ovako za neke igre nemaju, npr igra moj broj dosta zavisi od sreće - razlikuju se dosta rešenja po komplikovanosti, a 30 poena se dobije i za neki jednostavan broj. Time bi se stvarno rešili duplih naloga, jer bi bili besmisleni. To bi vam se sigurno vratilo kroz dosta novih. Na kraju - probajte, nećete ništa izgubiti.

9 za
1 protiv
lascaux
2011-11-26
???

Supervizor napisa...

Sinisa Jankovic napisa...

pre nekako sam bio kod jednog prijatelja koji igra sah online. kako znam da je on umeo protiv mene igrati online tako sto je koristio neki od sahovskih programa (Fritz) koji je igrao njegove poteze, upitao sam da li to isto radi i na tom sajtu.

on rece da je probao, ali da cim predje u sahovski program onda sahovski sajt automatski prekida partiju i on gubi. znaci da je sahovski web site detektovao da browser nije aktivan i automatski kaznjavao.

... problem je što google nije u posebnom programu, već samo u drugom tab-u istog programa, tako da nisam siguran da li može to da se detektuje. Verovatno zavisi od browsera koji se koristi. No, googlovanje je samo jedan od mogućih problema. Svakako ne može da se googluje rešenje asocijacije.

 

mozda ovo pomogne: http://www.codeproject.com/KB/aspnet/MultipleTabWindows.aspx

sa single-tab koriscenjem bi se onemogucilo direktno varanje u 2 igre (spojnice i ko zna zna) i onemogucila bi se velika pomoc sa calculatorom. to je pola igara. :)

3 za
4 protiv
Sinisa Jankovic
2011-11-26
???

Sinisa Jankovic napisa...

mozda ovo pomogne: http://www.codeproject.com/KB/aspnet/MultipleTabWindows.aspx

sa single-tab koriscenjem bi se onemogucilo direktno varanje u 2 igre (spojnice i ko zna zna) i onemogucila bi se velika pomoc sa calculatorom. to je pola igara. :)

... Nažalost, taj članak opisuje sasvim drugi slučaj. Opisano je kako sprečiti korisnika da koristi isti sajt u 2 taba ili 2 prozora. Ovde se ne radi o korišćenju istog sajta, nego 2 potpuno različita sajta. Ako neko otvori google u drugom tabu, nema šanse da javascript koji trči unutar slagalice to zna.

Ako bi to moglo da se prati, to bi bio ogroman sigurnosni propust. Zamislite da neko zlonameran napravi sajt koji kada otvorite može da pročita koji su vam sve drugi tabovi otvoreni.

6 za
0 protiv
Supervizor
2011-11-26
???

Za spojnice i ko zna zna možete smanjiti vreme za odgovaranje. Taj višak vremena i koriste za guglovanje rešenja.

3 za
3 protiv
lascaux
2011-11-27
???

Supervizor napisa...

Sinisa Jankovic napisa...

mozda ovo pomogne: http://www.codeproject.com/KB/aspnet/MultipleTabWindows.aspx

sa single-tab koriscenjem bi se onemogucilo direktno varanje u 2 igre (spojnice i ko zna zna) i onemogucila bi se velika pomoc sa calculatorom. to je pola igara. :)

... Nažalost, taj članak opisuje sasvim drugi slučaj. Opisano je kako sprečiti korisnika da koristi isti sajt u 2 taba ili 2 prozora. Ovde se ne radi o korišćenju istog sajta, nego 2 potpuno različita sajta. Ako neko otvori google u drugom tabu, nema šanse da javascript koji trči unutar slagalice to zna.

Ako bi to moglo da se prati, to bi bio ogroman sigurnosni propust. Zamislite da neko zlonameran napravi sajt koji kada otvorite može da pročita koji su vam sve drugi tabovi otvoreni.

koliko sam ja razumeo taj clanak opisuje

Supervizor napisa...

Sinisa Jankovic napisa...

mozda ovo pomogne: http://www.codeproject.com/KB/aspnet/MultipleTabWindows.aspx

sa single-tab koriscenjem bi se onemogucilo direktno varanje u 2 igre (spojnice i ko zna zna) i onemogucila bi se velika pomoc sa calculatorom. to je pola igara. :)

... Nažalost, taj članak opisuje sasvim drugi slučaj. Opisano je kako sprečiti korisnika da koristi isti sajt u 2 taba ili 2 prozora. Ovde se ne radi o korišćenju istog sajta, nego 2 potpuno različita sajta. Ako neko otvori google u drugom tabu, nema šanse da javascript koji trči unutar slagalice to zna.

Ako bi to moglo da se prati, to bi bio ogroman sigurnosni propust. Zamislite da neko zlonameran napravi sajt koji kada otvorite može da pročita koji su vam sve drugi tabovi otvoreni.

da, tacno. tako bi se moglo onemoguciti otvaranje drugog taba ili browsera, ali ne koriscenje istih ako su vec otvoreni.

tja, ni tehnika ne moze spreciti Srbina da vara smiley

5 za
1 protiv
Sinisa Jankovic
2011-11-27
???

Ja se 10000% slazem sa supervizorovim predlogom. Pa da vidimo ko zna, a ko vara... A i skratio bih vreme u igri ko zna, jer je ovo stvarno previse. Ako znas odgovor, mislim da ti treba duplo manje vremena od moguceg.

A, evo i nekoliko predloga sa moje strane:

uzmite pitanja za igru ko zna iz originlane TV slagalice. Mislim da ce biti dovoljno pitanja za 3 godine

isto se odnosi i na asocijacije

Izbacite igru skocko i ubacite neku zanimljiviju

2 za
12 protiv
007
2011-11-29
???

007 napisa...

uzmite pitanja za igru ko zna iz originlane TV slagalice. Mislim da ce biti dovoljno pitanja za 3 godine

... mislim da ne bi bilo u redu da uzimamo sadržaj iz emisiji. Em je u pitanju kršenje autorskog prava, em svi koji su gledali emisiju već znaju odgovore.

Vreme za igre je menjano već puno puta, imate diskusije iz 2009. godine na tu temu. Bilo je skraćivano i produžavano dok nismo došli do tekućeg stanja. Za neka pitanja jednostavno mora čovek da zastane i razmisli. Naravno, ne može se svima udovoljiti.

Za sada nema plana da se izbaci Skočko, mislim da slagalica nije slagalica bez te igre.

17 za
0 protiv
Supervizor
2011-11-30
???

Не знам чему толика фрка око превараната? Ја сам својевремено почео да пратим Раборгове анализе и дератизовао сам ранг листу у складу са његовим сугестијама. Штета је што видим да је баш доста поштених играча отишло, али ваљда ће се ускоро вратити...

Иначе, није било неопходно пратити Раборгове сугестије, довољно је било у пар наврата сортирати месечну ранг листу по Спојницама, КЗЗ и Асоцијацијама и увек је било очигледно где треба подвући црту.

Зашто ово причам? Ако будете повећали фонд преписивачких игара, месечне ранг листе неће бити реалне, јер на резултат већине људи из првих 20-30 доминантно утиче резултат Спојница, КЗЗ и Асоцијација, а који доста зависи од ''среће''. Мада, није то толико битно... Оставите, само, да и даље функционише опција ''чишћења'' листе и нема проблема...

6 za
2 protiv
Цане Вукић
2011-11-30
???

Iskreno mislim da koriscenju google-a i drugih "pomagala" nema sanse da se stane u kraj. Dokle god ljudi imaju mogucnost da ovo koriste, dotle ce to i raditi. Dovoljno je da samo jedan igrac koristi google i/ili ima vise naloga i 90% ostalih ce ici za njim povodeci se mislju: ako moze on/ona, mogu i ja. Zalosno ili ne, ali ovo nije vreme postenih i pametnih ljudi, vec... (nastavite sami).

Ja kao jedino resenje za ovaj problem vidim formiranje dve rang liste: jedna javna kao i do sada gde bi svi kojima je stalo do sto boljeg rezultata i dalje nabijali 200 poena po igri, i druge ne toliko javne na koju bi se prijavljivali ljudi kojima je stvarno stalo do znanja. Evo, ja sam prvi spreman da platim i dva naloga ako treba ali da igram sa ljudima gde cu stvarno moci da merim svoje znanje. Tu drugu listu bi uredjivala (pomagala kod uredjivanja) 2-3 stvarno postena igraca kojima svi (vecina) veruju i koji bi imali mogucnost da sa liste izbace sve za koje se osnovano sumnja da varaju (sto i nije tesko porveriti/dokazati: dovoljno je samo, kako je vec receno, proveriti 2-3 igre...

5 za
12 protiv
007
2011-11-30
???

Pošalji odgovor

Samo prijavljeni korisnici sa 5000 ili više poena mogu da glasaju i da ostavljaju poruke.

 

Stranica kreirana za 0.0126 sec.

Copyright © 2024