NajnovijeNajčitanijeNajviše porukaPostavi novu temu 

Besmisleno

Kolona B

novo

casopis

protok

t

B-VREME

 

KONACNO RESENJE: TOCAK

 

I kakve veze imaju t i casopis sa vreme i vreme sa tocak?

5 za
28 protiv
.
2012-05-16
???

casopis vreme,tocak vremena...verovatno su na to mislili......

19 za
1 protiv
slabasna
2012-05-16
???

A t je u fizici oznaka za fizičku veličinu vreme. Dakle, ipak ima nekog smisla.smiley

19 za
1 protiv
Čika Paja
2012-05-16
???

Okej, nisam bas shvatio :D

 

A danasnja spojnica je bila zesca -.-

7 za
4 protiv
.
2012-06-20
???

Kakav je to noz ,,leptir''?To me je zbunilo u danasnjoj asocijaciji i odvelo daleko od konacnog resenja.Da li neko zna da mi pojasni o cemu je rec,covek se uci dok je ziv...

6 za
1 protiv
Spagana
2012-07-20
???

Spagana napisa...

Kakav je to noz ,,leptir''?To me je zbunilo u danasnjoj asocijaciji i odvelo daleko od konacnog resenja.Da li neko zna da mi pojasni o cemu je rec,covek se uci dok je ziv...

"Leptir" je naziv za nož na rasklapanje/preklapanje. Inače, bio je veoma popularan 1980-h i početkom 1990-h. Danas je nešto manje popularan.


http://vukajlija.com/leptir-noz/580374

http://www.youtube.com/watch?v=rcw4dkoyxU0
http://www.youtube.com/watch?v=fBbiDLm-QYM&feature=related 

11 za
2 protiv
nocnik
2012-07-20
???

asocijacija za 04.06. - kakve veze ima sazvežđe sa mikroskopom, rešenje bi trebalo da bude teleskop.

5 za
6 protiv
dragan rakonjac
2013-06-04
???

Kolone čarobnjak, štapić i magija konačno Hari Poter? Četvrta kolona (koju nisam rešio) ...iz vode, maskulinum, m i dete rešenje dečak?

Što se tiče konačnog, to je isto kao fudbaler, kopačka, fudbal, pa vi pogodite koji je fudbaler u pitanju, a može da bude i utakmica, trening, oprema i ko zna šta još.

Što se kolone tiče, za nas koji nemamo pojma o EKV-u ovo je bilo nerešivo, jer u najboljem slučaju asocira na sin, otac i tome slično.

Možda ja grešim, ali ovo je valjda najgora asocijacija otkada igram.

5 za
2 protiv
tropot
2013-07-05
???

Anime?Sta je TO?

4 za
0 protiv
Spagana
2014-03-24
???

anime su cuveni likovi japanski iz stripova...danas ih mozemo naci i u crtanim filmovima

1 za
3 protiv
kaca.dob.01
2014-03-24
???

Заправо, аниме су јапански анимирани филмови који су рађени у стилу јапанских стрипова манге.

Слажем се да су општепознати. Чак су присутни и у нас јер друштво Сакурабана и сајт www.bg-anime.com/ redovno organizuju razna dešavanja o kojima mediji uvek izveštavaju.

Mange se odavno prodaju i na našim kioscima.

3 za
2 protiv
Dane Dan
2014-03-24
???

Asocijacija za GLAVNO je covek?? Ako je "glavni covek" poznati izraz, onda moze biti i "glavni policajac" i "glavni kontrolor" i "glavni pekar" i sta god jos zelite.

Asocijacija za KRAJNJE je živac?? Ovo cak ne uspevam ni da ukapiram...

7 za
0 protiv
djmiki
2014-03-26
???

A pazi sad ovo: SAJAM, FUDBALSKI KLUB, KRAGUJEVAC i ČAJ. Konačno rešenje je..... ŠUMADIJA!

Zaista, ljudi netalentovani za sastavljanje asocijacija ne bi trebalo da se mešaju i šalju svoje "umotvorine"...

6 za
2 protiv
djmiki
2014-03-29
???

Коме је пало на памет да међу издајнике Брута, Јуду и Вука Бранковића (а питање је и да ли је он стварно издао или само закаснио на бој) стави Џејн Фонду???

То што је током рата отишла у Вијетнам и тамо се сликала за противавионским топом не значи да је издала САД већ да је била против рата, као и огроман број њених вршњака и сав остали свет. За издајника су је прогласили крајњи десничари који су и слали америчке војнике да убију преко два милиона Вијетнамаца.

Могу ли асоцијације да прођу без политичког става састављача?

12 za
0 protiv
Dane Dan
2014-04-05
???

Eksplozija, mina, detektor, pancir. - resenje je DEMINER! Nisam znao ni da postoji ta rec.

12 za
1 protiv
djmiki
2014-04-06
???

Nauka, Vera, Bog, cas... Konacno resenje je verovali ili ne VERONAUKA.

Ja se izvinjavam na recniku, ali ovo kao da je debil sastavljao... Sta ce ovako nesto medju zadacima? Potoji li bar neka kontrola koji se zadaci daju? Lista debilnih pitanja u igri Ko zna zna je mnogo duza i ozbiljnija  ali to covek  ne stigne da registruje i zaboravi zbog brzine resavanja.

10 za
1 protiv
djmiki
2014-04-10
???

Putovanje, skola, detinjstvo, tuga. 

Resenje: USPOMENE

Po toj logici resenja kolona mogla su biti i vojska, fakultet, studiranje, sreca, vrtic, letovanje, prva ljubav, izlet... Svi imamo uspomene na sve te trenutke u zivotu. I za uspomene nije vezan osecaj tuge, kao na primer za pojem nostalgija. Mene gornji pojmovi vise asociraju na recimo ekskurziju ili maturu nego na uspomene. Opet jedna jako losa asocijacija.

13 za
0 protiv
djmiki
2014-04-12
???

Evo jos ovaj jedan put ću komentarisati glupu asocijaciju, i neću više:

LJUBA (ime, Zemunac, Aličić, Tadić), INSEKT (komarac, antene, mrav, zglavkari), ODEĆA (moda, odelo, kosulja, garderoba) i LEPTIR (mašna, šareni, Admiral, krila) - konačno rešenje MOLJAC.

Evo kako po meni asocijacija za ovaj pojam može i treba da izgleda :

KNJIGA (žalost, rekord, utisak, bela), ŽITO (šlag, slava, hleb, lovac), LEPTIR (crni, prozor, nož, plivanje), KANCELARIJA (sto, materijal, prostor, firma). Može i  LAVANDA (Mediteran, žbun, vrećica, ulje) ako treba da bude malo lakša asocijacija.

Ovako kako je data asocijacija, kao da je sastavljena za dva minuta bez imalo truda. Prvo ono nabrajanje ljudi sa imenom LJUBA??! Glupavo i neinventivno. Drugo tu su i INSEKT i LEPTIR - čemu dva slična pojma?? Treće ODEĆA - asocijacija za odeću je odelo?! Za pojam INSEKT sigurno mogu mnogo pametnije asocijacije da se smisle od mrav, komarac...

Sve u svemu, ocigledno je odsustvo bilo kakvog truda kod nekih od sastavljača asocijacija, ali i odsustvo bilo kakve kontrole i kriterijuma za objavljivanje zadataka.

5 za
6 protiv
djmiki
2014-04-14
???

Slagao sam, moram i ovaj biser da objavim>

kolone: ĆUPRIJA, IVO ANDRIĆ, VIŠE, GRAD - konačno rešenje VIŠEGRAD! hahahahahaha neverovatno!

11 za
0 protiv
djmiki
2014-04-15
???
opet idiotska asocijacija
2 za
1 protiv
Ssladja30
2014-04-28
???

Plus rak je zglavkar a mnogi insekti nisu....

Evo jos ovaj jedan put ću komentarisati glupu asocijaciju, i neću više:

LJUBA (ime, Zemunac, Aličić, Tadić), INSEKT (komarac, antene, mrav, zglavkari), ODEĆA (moda, odelo, kosulja, garderoba) i LEPTIR (mašna, šareni, Admiral, krila) - konačno rešenje MOLJAC.

Evo kako po meni asocijacija za ovaj pojam može i treba da izgleda :

KNJIGA (žalost, rekord, utisak, bela), ŽITO (šlag, slava, hleb, lovac), LEPTIR (crni, prozor, nož, plivanje), KANCELARIJA (sto, materijal, prostor, firma). Može i  LAVANDA (Mediteran, žbun, vrećica, ulje) ako treba da bude malo lakša asocijacija.

Ovako kako je data asocijacija, kao da je sastavljena za dva minuta bez imalo truda. Prvo ono nabrajanje ljudi sa imenom LJUBA??! Glupavo i neinventivno. Drugo tu su i INSEKT i LEPTIR - čemu dva slična pojma?? Treće ODEĆA - asocijacija za odeću je odelo?! Za pojam INSEKT sigurno mogu mnogo pametnije asocijacije da se smisle od mrav, komarac...

Sve u svemu, ocigledno je odsustvo bilo kakvog truda kod nekih od sastavljača asocijacija, ali i odsustvo bilo kakve kontrole i kriterijuma za objavljivanje zadataka.

...

2 za
2 protiv
Kijamet Hanuma
2014-08-06
???

Pošalji odgovor

Samo prijavljeni korisnici sa 5000 ili više poena mogu da glasaju i da ostavljaju poruke.

 

Stranica kreirana za 0.0137 sec.

Copyright © 2024