NajnovijeNajčitanijeNajviše porukaPostavi novu temu 

asocijacije od 26 januara 2013

u danasnjoj asocijaciji je u jednoj od kolona bio oluk kao ponudjena rec a krajnje resenje kolone je bilo bakar. Ja stvarno ne znam od kad se oluci prave od bakra, a i da se prave verovatno bi nam cigani svaku noc visili po krovovima :) 

16 za
10 protiv
Jole Voz
2013-01-26
???

Kao na primjer kad su skinuli one bakarne oluke u Niksicu prije nekoliko dana, ili one u Despotovcu? Ili onaj jadnik sto je poginuo skidajuci ih u Boru prije par godina? Ima toga jos...

Prave se, prave...a zasto se prave? Pa nadji sam. :D

11 za
3 protiv
gaga76
2013-01-27
???

da malo dosolim na moju danasnju igru: resenja kolona su bila: hevi metal, plavo, ostrvo, bend. Konacno resenje je  Atlantida. Ja bih bas voli da vidim Teslu koji ce ovo da pogodi. A ne bejah lenj pa pogledam na Youtube i ne nadjoh takvog benda. Blago nama s ovim sastavljacima. Lep pozdrav!!!

17 za
3 protiv
Boris Listeš
2013-02-16
???

Данас и мени упала та асоцијација и не сетих се решења. Изгуглао сам да група постоји, основана је 2006. у Београду, има три објављена албума. Колико сам видео, нису имали самосталан концерт него свирју као гости на туђим концертима. Толико су опскурни...

Дакле, у питању је врло млада, неафирмисана група, непозната широј јавности. Овакве асоцијације су заиста претеране и није им место у овој игри!

Сва срећа па ми кроз три дана истиче уплата и сумњам да ћу је обновити. Чини се да су аутори слагалице дигли руке од овог сајта и посветили се профитабилнијим стварима. То је ок, али требало би и нас да обавесте да слагалица.тв више неће бити као пре и да ће квалитет игара наставити да опада. :(

Поззз

8 za
2 protiv
Dane Dan
2013-03-01
???

Да додам, није ми признато решење колоне А „рок група“ већ је као тачно дато „бенд“ што је енглески. Шта, српски више није довољно добар састављачима оваквих  назови асоцијација???

5 za
3 protiv
Dane Dan
2013-03-01
???

Dane Dan napisa...

Да додам, није ми признато решење колоне А „рок група“ већ је као тачно дато „бенд“ што је енглески. Шта, српски више није довољно добар састављачима оваквих  назови асоцијација???

...Nije sve do autora asocijacija,konačnu odlugu hoće li se igrati neka asocijacija,daje supervizor.Ne znam da li ima još da igrači na rang listi ispravljaju asocijacije,meni je zabranjeno bilo ispravljanje(pregled asocijacija),jer sam pregledao ogroman broj,više nisam na rang listi pa ne znam.

3 za
3 protiv
jaleeee
2013-03-01
???

Dane Dan napisa...

Да додам, није ми признато решење колоне А „рок група“ већ је као тачно дато „бенд“ што је енглески. Шта, српски више није довољно добар састављачима оваквих  назови асоцијација???

..."Bend" je srpska reč taman koliko i "rok" i "grupa" :)

4 za
2 protiv
genzo
2013-03-06
???

У шестотомном Матичином речнику је нема.

У једнотомнику из 2007. пише ово:

bênd m (mn. bëndovi) engl. manji muzički instrumentalni ili pretežno instrumentalni sastav, najčešće u rok ili pop muzici.

Дакле, то је енглеска реч која је релативно недавно ушла у српски језик. Рок група се много пре тога „уселила“ у наш језик и мора бити призната као решење.

Али слажем се да сам претерао у другој реченици своје претходне поруке.

4 za
2 protiv
Dane Dan
2013-03-07
???

Dalji razvoj sajta jeste stao, ali se ulaže u pregled sadržaja i više nego ranije. Imamo neke nove ljudi koji pregledaju, pa se desi propust, žao mi je što je prošla takva asocijacija, ali šta da se radi sada, neka je svi dobiju pa ravnopravno. Od sajta se nije odustalo, naprotiv, treba uskoro malo više da se angažujemo i na pregledu primedbi, jer ni to nije rešeno kako bih želeo. Uglavnom, nadam se da će u sledećih par meseci da se poboljša kvalitet sajta u svakom pogledu.

5 za
1 protiv
Supervizor
2013-03-11
???

Dane Dan napisa...

У шестотомном Матичином речнику је нема.

У једнотомнику из 2007. пише ово:

bênd m (mn. bëndovi) engl. manji muzički instrumentalni ili pretežno instrumentalni sastav, najčešće u rok ili pop muzici.

Дакле, то је енглеска реч која је релативно недавно ушла у српски језик. Рок група се много пре тога „уселила“ у наш језик и мора бити призната као решење.

Али слажем се да сам претерао у другој реченици своје претходне поруке.

Tako je. Stvarno je propust što nije bar alternativno rešenje, ali mislim da ćemo se složiti da je taj propust ipak jedan od sitnijih. Zanimljivo je da se reč "banda", koja je došla iz italijanskog (koren je svakako isti), ranije koristila u sličnom značenju kao danas "bend", pa joj je to značenje vremenom otpalo.

3 za
2 protiv
genzo
2013-03-14
???

Slagalica je extra igra

 

4 za
4 protiv
sara 54321
2013-06-13
???

Zelim da se zahvalim onim ljudima koji su nam ovo omogucili ,jer je nesto najinteresantnije sto mozemo naci na internetu.Ja sada imam 11 godina i vremenom odlicno napredujem.Nadam se da cu tako nastaviti.

xD

angelkissCMOK :-)

2 za
2 protiv
sara 54321
2013-06-13
???

Boris Listes napisa...

da malo dosolim na moju danasnju igru: resenja kolona su bila: hevi metal, plavo, ostrvo, bend. Konacno resenje je  Atlantida. Ja bih bas voli da vidim Teslu koji ce ovo da pogodi. A ne bejah lenj pa pogledam na Youtube i ne nadjoh takvog benda. Blago nama s ovim sastavljacima. Lep pozdrav!!!

...Evo, meni danas ta asocijacija... =)))

4 za
0 protiv
MalaJelena
2013-06-24
???

Pošalji odgovor

Samo prijavljeni korisnici sa 5000 ili više poena mogu da glasaju i da ostavljaju poruke.

 

Stranica kreirana za 0.0122 sec.

Copyright © 2024