NajnovijeNajčitanijeNajviše porukaPostavi novu temu 

Potraga - novi kviz na RTS-u

Novi kviz na RTS-u.

Verovatno ste već videli reklamu na TV-u, a evo sad sam video da su objavili stranicu na sajtu RTS-a.

 

http://www.rts.rs/page/rts/sr/rts+predstavlja/story/213/Emisije/1407579/Priključite+se+RTS-ovoj+„Potrazi“.html

U uslovima za prijavljivanje između ostalog piše:

Тестирање кандидата ће се одржати у Београду, најкасније две недеље пре почетка снимања
квиза. Прво тестирање је планирано за септембар 2013. године, а друго за јануар 2014.
Снимање емисија ће бити током октобра 2013. године и фебруара 2014.

Nadam se da kasne sa planom i da testiranje još nije održano (pošto piše da je ovo objavljeno na sajtu 3.10.2013). Ako neko zna nešto više o tome neka piše.

 

PS. Od 27.10. kreće i hrvatska varijanta - "Potjera".

http://potjera.hrt.hr/

8 za
0 protiv
baron-samedi
2013-10-06
???

Da li još neko nešto zna o kvizu Potraga? 

Da li se neko prijavio i da li je pozvan na testiranje?

Da li se neko prijavio za Multimilioner-a na Pinku i da li su počeli sa snimanjima za isti?

5 za
0 protiv
danaana
2013-10-13
???

danaana napisa...

Da li još neko nešto zna o kvizu Potraga? 

Da li se neko prijavio i da li je pozvan na testiranje?

Da li se neko prijavio za Multimilioner-a na Pinku i da li su počeli sa snimanjima za isti?

...U vezi Multimilionera, upravo sam poslao SMS za prijavljivanje, stigao mi je odgovor da servis trenutno nije aktivan i da pokusam kasnije.

4 za
0 protiv
Vladimir M,
2013-10-15
???

Kao sto se posle Multimilionera moglo ocekivati, obrazac ponasanja Adrenalina, produkcijske kuce koja radi oba kviza, se ponavlja. U UK pitanje vredi 1000 GBP, kod nas 10000 dinara. U do sada snimljenim emisijama Chaser pobedjuje veoma lako, sa "prefinjeno" odabranim pitanjima, iz struke kojom se bavi. tako da ni tu bedu od nagrada koju nude, nisu nikome dali. Na sve to dodajte i to da su troskove dolaska na snimanje ogranicili na 1500 dinara, i sklopite sliku. Prosao sam kasting i definitivno odbio da idem na snimanje. 

8 za
1 protiv
Comfortably Numb
2013-10-19
???

Comfortably Numb napisa...

Kao sto se posle Multimilionera moglo ocekivati, obrazac ponasanja Adrenalina, produkcijske kuce koja radi oba kviza, se ponavlja. U UK pitanje vredi 1000 GBP, kod nas 10000 dinara. U do sada snimljenim emisijama Chaser pobedjuje veoma lako, sa "prefinjeno" odabranim pitanjima, iz struke kojom se bavi. tako da ni tu bedu od nagrada koju nude, nisu nikome dali. Na sve to dodajte i to da su troskove dolaska na snimanje ogranicili na 1500 dinara, i sklopite sliku. Prosao sam kasting i definitivno odbio da idem na snimanje. 

...Da li znate da li ce uskoro krenuti Multimilioner? Unapred hvala na odgovoru.

3 za
0 protiv
Vladimir M,
2013-10-21
???

 

 Pominje se emitovanje u januaru- ali mi nemoj sasvim verovati.

4 za
0 protiv
dehar2
2013-10-23
???

Au, kakva glupost. Sad potpuno razumem ono što je napisao Confortably Numb.

 

понедељак, 28. окт 2013, 21:10

Потрага

Радио-телевизије Србије, у понедељак 28. октобра, почиње емитовање новог квиза "Потрага". Реч је о популарном квизу знања у којем четворочлани тим такмичара покушава да освоји новац у чему их омета Трагач.

У првој игри или личној потрази, сваки такмичар покушава да освоји што већу количину новца за заједничку касу одговарајући на питања у року од 60 секунди, али велика претња показаном знању и брзини јесте Трагач који својим знањем настоји да елиминише такмичара из игре. У финалној или заједничкој потрази, такмичари који су доспели до овог нивоа квиза одговарају на нови сет питања са циљем да направе што већу одступницу од Трагача који својим знањем настоји да скрати растојање. Уколико је знање такмичара надмоћније, они деле новац, у супротном, новац остаје у банци.

NES_8010.JPG

У првој епизоди "немилосрдни" Трагач је редитељ Милорад  Милинковић, док ће у наредним епизодама знање са такмичарима  укрштати Урош Ђурић, Слободан Нешовић и Маја Видаковић.
Квиз "Потрага" освојио је бројне гледаоце у Великој Британији и  другим земљама, као што ће освајати гледаоце Радио-телевизије Србије сваког понедељка од 21 час.

Водитељ квиза је Јован Мемедовић, редитељ Милан Коњевић.

 

Na HRT-u je pomerena premijera za 3.11. Nadam se da tamo ide "prava verzija".

8 za
2 protiv
baron-samedi
2013-10-23
???

Comfortably numb,baron samedi-Pre svega hvala na informacijama.

Gledao sam neke epizode kviza na you tubu.Dobro je zamisljeno.

Interesovalo me je ko ce biti tragac u nasoj verziji.Mislio sam da ce biti neki renomirani takmicar iz naseg plemena kvizomana,jel ko drugi je sveznajuci iz opste kulture.

Medjutim ovaj izbor tragaca me je iznenadio.Navedene licnosti jesu poznate u svojim delatnostima ali nikad nisu bili ucesnici kvizova.Odakle sad oni kao "sveznajuci".

Medjutim shvatio sam iz izlaganja comfortably-ja da su pitanja prilagodjena oblastima u kojima su oni eksperti verovatno film,umetnost pozoriste itd to onda nije opsta kultura sto je mnogo siri pojam ili sto je jos gore ,kako da znam da oni mozda vec znaju sva pitanja,s obzirom da su saradnici produkcije.Onda takmicari nemaju nikakve sanse.

Naravno ovo su samo pretpostavke.Videcemo u ponedeljak tacno o cemu se radi.

Baron -samedi jel ovo znaci da si bio na snimanju?

Da li su moje pretpostavke tacne?

Koliko je emisija snimljeno?

Da li je neko uopste prosao?

Pozdrav crni

5 za
0 protiv
crni
2013-10-23
???

Ma nisam bio na snimanju, nego sam zaboravio da stavim link ka RTS-u.

http://www.rts.rs/page/tv/ci/story/17/РТС+1/1424095/Потрага+.html

4 za
0 protiv
baron-samedi
2013-10-23
???

dehar2 napisa...

 

 Pominje se emitovanje u januaru- ali mi nemoj sasvim verovati.

...Hvala na odgovoru. Poslao sam SMS za prijavu, ali u povratnoj poruci je pisalo da servis nije aktivan.

2 za
0 protiv
Vladimir M,
2013-10-24
???

baron -samedi-Sve u redu baron.Ja sam pogresno razumeo da si bio na snimanju.

A mene zivo interesuje licnost tragaca .Koliko stvarno znaju i koliko su pitanja iz

oblasti u kojima su tragaci eksperti ssto takmicarima ostavlja malo sanse.

Mogao bi da se javi i neko ko je bio na snimanju da nam da poneku informaciju,

da necekamo ponedeljak.

Pozdrav crni

3 za
0 protiv
crni
2013-10-24
???

Tragaci ( cejseri ) su...

Ne bih da komentarisem detaljnije, bilo nas je sa ovog sajta dosta na snimanju, da vam ne bih kvario premijeru.

Moje misljenje je, da jedan dobar kviz nece doziveti slavu koju uziva u zemljama gde se vec emituje, iz raznoraznih razloga, prvenstveno vezanih za pohlepu i sujetu.

Mislim da bi se Omer Ekic, Kosta Zeljski, Aco Brajkovic, Todor Milak i svi ostali kvizadzijski bardovi, postideli svog neznanja, u odnosu na cejsere.

Na sledece svetsko prvenstvo u kvizovima, predstavnici zemlje treba da budu cejseri bez dileme, i ima da budemo u ukupnom plasmanu intergalkticki sampioni, garantovano.

9 za
0 protiv
Svrkota Tica Nedjeljko
2013-10-25
???

Svrkota Tica Nedjeljko-Hvala na informacijama Svrkota.

Tako sam i mislio.Jedino jos ako mozes da nam kazes koliko se epizoda snima po danu ,otprilike

 i koliko je do sada snimljeno epizoda?

Pozdrav Crni

1 za
1 protiv
crni
2013-10-25
???

Pronašao sam jedan članak o kvizu u Novostima:

http://www.novosti.rs/vesti/spektakl.147.html:459377-Novi-kviz-na-RTS-Potraga-sa-Memedovicem

i još jedno iskustvo sa snimanja koje je neko napisao na jednom drugom forumu:

http://www.rtvforum.net/thread-2911-post-81375.html#pid81375

2 za
0 protiv
baron-samedi
2013-10-25
???

Na zalost izgleda da su moje pretpostavke sto se tice kviza Tragac bile tacne.

Jedino je dobar izbor voditelja.Mega Deki je bio totalni promasaj.

1 za
0 protiv
crni
2013-10-25
???

Nešto mi je promaklo, pa ponavljam  da li je neko bio na snimanju multimilionera?

2 za
0 protiv
danaana
2013-10-28
???

Nadam se da je malo jasnija slika o "kvizu" posle premijere.

Sve u svemu...

3 za
0 protiv
Svrkota Tica Nedjeljko
2013-10-30
???

Мој утисак је да је трагач у финалу добио значајно лакша питања од такмичара.

Иначе, није ми деловало да зна одговоре унапред.

6 za
4 protiv
Dane Dan
2013-10-30
???

Vidim bice diskusije oko pitanja da li TRAGAC ZNA PITANJA ILI NE?

Jedna emisija nije dovoljno da se donese ispravan zakljucak.Moj je utisak kazem jos uvek samo

utisak da je znao pitanja.U delu licne potrage tragac je odgovorio na svako pitanj u sekundi.

U delu kolektivne potrage nije znao odgovor samo na dva pitanja.

Meni su sumnjivi sledeci pojmovi na koje je  tragac odgovorio u sekundi a to su:

URABORAS,SANKILOTI ,SARAGA a takodje je u sekundi dao odgovor na pitanje:

Kojim danom pocinje mesec ako je u tom mesecu PETAK 13?

Ovo nije mogao da sracuna u sekundi.

Ne sumnjam u znanje filmskog rezisera u vezi filma pozorusta knjizevnosti tu bih se uvek kladio na njega ali u znanje iz ostalih oblasti sumnjam.Naravno vecina pitanja je bila bas iz tih oblasti.

Ajde da sacekamo sledece epizode

6 za
1 protiv
crni
2013-10-31
???

Уроборос је познет у књижевности и уметности уопштено па је за очекивати да то зна.

Санкилоти спадају у општу културу јер су део француске буржоаске револуције о чему се учи у школи.

Сув к’о сарага је стари израз (ово једино нисам знао).

За петак 13. се слажем.

2 za
2 protiv
Dane Dan
2013-11-01
???

Da li se neko seća kako je tačno glasilo pitanje iz poslednje emisije o Arilju. Nešto kao: Jedan naš grad je dobio ime po grčkom episkopu (možda nije episkop) iz 4.(?) veka? Odgovor - Arilje. Meni je pao na pamet kad sam gledao Arije, ali odmah sam pomislio: Zašto bi se grad zvao po njemu (jeretiku)?

Jedino možda ako je pitanje drugačije glasilo, pošto vidim u Arilju postoji "Crkva sv. Ahilija po svecu iz Larise i više od sedam vekova predstavlja simbol Arilja". (http://www.arilje.org.rs/o-arilju.html). Možda je bilo pitanje: U kom našem gradu se nalazi crkva koja nosi naziv po grčkom episkopu iz 4. veka?

1 za
0 protiv
baron-samedi
2013-11-18
???

baron-samedi.Evo tacno,sa snimka,kako glasi pitanje.

Koje mesto u zapadnoj Srbiji je dobilo ime po grckom episkopu iz cetvrtog veka,

velikom propovedniku hriscanstva?

a) Arilje      b)Ivanjica     c)Vladimirci

1 za
0 protiv
crni
2013-11-19
???

Vec kad smo kod jucerasnje epizode kviza Potraga ne mogu ada ne skrenem

paznju na sledece pitanje:

Na 35 Svetskom prvenstvu u Karlingu za zene ekipa koja je osvojila zlato je:

a)Skotska  b)Svedska  c)Svajcarska

Takmicar Damjan naravno nije znao ali je tragac naravno znao tacan odgovor.

da li bi neko mogao ovo da prokomentarise?

5 za
1 protiv
crni
2013-11-19
???

@Crni To je "notorna činjenica" po lovčevim rečima, kao i ime spisateljice krimi romana o dektivki Harijeti, ali su zato za lovca španska sela ime pisca prvog srpskog romana, mitraljez model Maksim ili ko je rekao "ne driraj moje krugove". Zanimljivo znanje ima lovac, kada ne zna ovakve stvari a zna razne trivije.

7 za
1 protiv
Vidosav Rankovic
2013-11-19
???

crni napisa...

baron-samedi.Evo tacno,sa snimka,kako glasi pitanje.

Koje mesto u zapadnoj Srbiji je dobilo ime po grckom episkopu iz cetvrtog veka,

velikom propovedniku hriscanstva?

a) Arilje      b)Ivanjica     c)Vladimirci

... Hvala. Znači, dobro sam čuo (video), samo, onda, ne valja pitanje. Ne mogu nigde da nadjem po čemu (kome) je Arilje dobilo ime. Ovaj Ahilije se uklapa, ali to je crkva iz 13. veka koja je njemu posvećena, a i od Ahilija teško da može da se izvede Arilje.

1 za
1 protiv
baron-samedi
2013-11-19
???

@baron-samedi

"Tek oko druge polovine 10. veka krajevi oko današnjeg Arilja dolaze na "svetlost dana". Tada su izbeglice iz Larise (Grčka) na mesto današnje ariljske crkve donele mošti Sv. Ahilija. Grčki episkop, veliki propovednik hrišćanstva, živeo je u 4. veku. Po Sv.Ahiliju je današnje Arilje (nekada Moravice) dobilo ime, a njegov kult se slavi i danas kao narodni praznik i gradska slava (28.maj)."

http://www.arilje.org.rs/o-arilju/istorija.html
 

2 za
0 protiv
Vidosav Rankovic
2013-11-20
???

Vidosav Rankovic napisa...

"Tek oko druge polovine 10. veka krajevi oko današnjeg Arilja dolaze na "svetlost dana". Tada su izbeglice iz Larise (Grčka) na mesto današnje ariljske crkve donele mošti Sv. Ahilija. Grčki episkop, veliki propovednik hrišćanstva, živeo je u 4. veku. Po Sv.Ahiliju je današnje Arilje (nekada Moravice) dobilo ime, a njegov kult se slavi i danas kao narodni praznik i gradska slava (28.maj)."

http://www.arilje.org.rs/o-arilju/istorija.html
 

... Hvala. Ne znam kako mi to promače, ja gledao ovu stranicu "o Arilju"...

Što se tiče poslednje emisije i pitanja za karling mislim da je lupio, pogodio, pa onda kao znao sam... a za Mirjanu Djordjević možda je stvarno znao. A u poslednjoj igri su takmičari imali mnogo teža pitanja. Da su bile zamenjene grupe pitanja, mislim da bi takmičari osvojili osvojili novac, jer su na dosta pitanja na koje tragač nije znao odgovor tačno odgovorili.

Inače, ako ste gledali englesku verziju kviza, tamo, uvek pred početak zadnje igre igrači biraju jednu od ponudjene dve grupe pitanja na koju odgovaraju, a druga ostaje tragaču. A kod nas i hrvatskoj toga nema.

3 za
1 protiv
baron-samedi
2013-11-20
???

baron-samedi napisa...

Vidosav Rankovic napisa...

"Tek oko druge polovine 10. veka krajevi oko današnjeg Arilja dolaze na "svetlost dana". Tada su izbeglice iz Larise (Grčka) na mesto današnje ariljske crkve donele mošti Sv. Ahilija. Grčki episkop, veliki propovednik hrišćanstva, živeo je u 4. veku. Po Sv.Ahiliju je današnje Arilje (nekada Moravice) dobilo ime, a njegov kult se slavi i danas kao narodni praznik i gradska slava (28.maj)."

http://www.arilje.org.rs/o-arilju/istorija.html
 

... Hvala. Ne znam kako mi to promače, ja gledao ovu stranicu "o Arilju"...

Što se tiče poslednje emisije i pitanja za karling mislim da je lupio, pogodio, pa onda kao znao sam... a za Mirjanu Djordjević možda je stvarno znao. A u poslednjoj igri su takmičari imali mnogo teža pitanja. Da su bile zamenjene grupe pitanja, mislim da bi takmičari osvojili osvojili novac, jer su na dosta pitanja na koje tragač nije znao odgovor tačno odgovorili.

Inače, ako ste gledali englesku verziju kviza, tamo, uvek pred početak zadnje igre igrači biraju jednu od ponudjene dve grupe pitanja na koju odgovaraju, a druga ostaje tragaču. A kod nas i hrvatskoj toga nema.

...Ne bi puno pomoglo, jedino što bi tragač morao da nauči obe grupe pitanja.

4 za
2 protiv
Stavras
2013-11-24
???

crni napisa...

Vec kad smo kod jucerasnje epizode kviza Potraga ne mogu ada ne skrenem

paznju na sledece pitanje:

Na 35 Svetskom prvenstvu u Karlingu za zene ekipa koja je osvojila zlato je:

a)Skotska  b)Svedska  c)Svajcarska

Takmicar Damjan naravno nije znao ali je tragac naravno znao tacan odgovor.

da li bi neko mogao ovo da prokomentarise?

...

4 za
6 protiv
Milica Jokanović
2013-12-26
???

Radovan Viskovic-Mir bozji,Hristos se rodi-Cestitke Radovane za jucerasnji nastup 

u kvizu Potera.Kao i obicno dobio si neugodna pitanja ali si se izborio.

Suma nije velika ali dobro ce doci..Nije velika, mislim da zasluzujes vise

s obzirom da na Kviz Sampionatu Srbije si uvek medju prvima poslednjih nekoliko godina.

Ali ti na TV Kvizovima sticajem nesrecnih okolnosti uvek izmicu nagrade.

Pozdrav Crni

3 za
1 protiv
crni
2014-01-07
???
Hvala Crni, druze. Nije bas bio neki nastup za hvalu, ali sam bar jednom i pobedio :)
3 za
2 protiv
Radovan
2014-01-08
???

 @jagodinsky Честитке на јучерашњем наступу.  

4 za
0 protiv
pastacu
2014-04-15
???

Je li neko video ovaj poziv za prijavljivanje na Poteri od sinoc? Nesto mi rano izgleda...

1 za
1 protiv
Damjan Milosevic
2016-04-19
???

Cudno, reprizirana emisija od valjda 11.01. Greska?

1 za
2 protiv
Peca1960
2016-05-09
???

Nije greška. U prošloj emisije je Memedović rekao da je ovo poslednja. Tako da od sada gledamo samo reprize. Jedino je trebalo da napišu u uglu da je repriza.

2 za
0 protiv
baron-samedi
2016-05-10
???

Pošalji odgovor

Samo prijavljeni korisnici sa 5000 ili više poena mogu da glasaju i da ostavljaju poruke.

 

Stranica kreirana za 0.0167 sec.

Copyright © 2024