NajnovijeNajčitanijeNajviše porukaPostavi novu temu 

nepriznata rec

Ne znam ko sedi iza monitora, (znam da ne sedi, vec da je program takav), ali je strasno koje se sve reci ne priznaju...Valjalo bi malo tom programeru poturiti "Vujakliju", da se obrazuje...Rec koja nije priznata je: "Kompletnija".

4 za
3 protiv
Gordana Muller
2015-01-04
???

nema veze kakav je program ali ne mogu da shvatim da je reč "uobražene" nepoznanica za program. 

2 za
2 protiv
bg-sa
2015-02-09
???

Pridev "kompletan" označava da nešto (komplet, sklop, garnitura, skup ...) ima sve sastavne delove. U tom slučaju nema nečega što bi bilo kompletnije ili najkompletnije, odnosno taj pridev nema komparativ i superlativ i u tom smislu program je u pravu.

Međutim, u govornom jeziku se često porede nepotpuni "kompleti" i tada ima smisla reći da je nešto kompletnije od nečeg drugog, odnosno, ako ima više kompleta, da je nešto najkompletnije. 

Osim ovog, rekao bih, osnovnog značenja reči "kompletan", postoje i druga značenja ove reči kao "kompletna ličnost" i slično. U svakom slučaju, ova reč je opisni pridev, što bi značilo da se poredi. 

Lično mislim da je reč "kompletnija" ispravna. Reč "uobražene" je sigurno ispravna.

Nesporazumi sigurno potiču iz programa. Molim supervizora da objasni svrhu onog glasanja kada se pojavi reč koja nije u rečniku i kad treba napisati objašnjenje te reči. Pri tome se glasa za reči koje je neko ranije sastavio i ne može se uticati na rezultat glasanja o ispravnosti sopstvene reči. Glasati morate, jer se ne može zatvoriti prozor ("glasačka kutija"). Ako program uzima samo rezultat glasanja sve je jasno. Kao potvrda ovom tvrdim da mi se desilo da mi bude priznata NEISPRAVNA REČ.  

 

0 za
3 protiv
digitalni čekić
2016-05-14
???

Sistem gleda procentualno koliko je glasova priznalo reč. Ako visok procenat igrača kaže da je reč u redu, reč se priznaje. Ako visok procenat igrača kaže da reč nije dobra, onda se reč ne priznaje. Ako je nedge u sredini onda moderator pregleda reč i daje ocenu.

Tačne procente koji su granica nećemo da objavimo da ne bi bilo manipulacije sistemom.

2 za
1 protiv
Supervizor
2016-06-16
???

Supervizor napisa...

Sistem gleda procentualno koliko je glasova priznalo reč. Ako visok procenat igrača kaže da je reč u redu, reč se priznaje. Ako visok procenat igrača kaže da reč nije dobra, onda se reč ne priznaje. Ako je nedge u sredini onda moderator pregleda reč i daje ocenu.

Tačne procente koji su granica nećemo da objavimo da ne bi bilo manipulacije sistemom.

...Zahvaljujem...

Dakle, sve zavisi od obrazovanja i korektnosti igrača. Zato je i mogla da prođe neispravna reč, a da ne prođe potpuno ispravna reč. Zato navijam za sredinu u kojoj moderator treba da interveniše. Lično sam zadovoljan ovakvim sistemom pošto se ne sećam da mi nije bila priznata ispravna reč.

Još jedno pitanje. Da li se priznate reči upisuju u rečnik? Ako se dopisuju automatski, može se desiti da se upiše neispravna reč. Ako se ne upisuju može se desiti da dva ili više puta ista ispravna reč bude "na glasanju".

0 za
1 protiv
digitalni čekić
2016-06-27
???

Pošalji odgovor

Samo prijavljeni korisnici sa 5000 ili više poena mogu da glasaju i da ostavljaju poruke.

 

Stranica kreirana za 0.0134 sec.

Copyright © 2024