NajnovijeNajčitanijeNajviše porukaPostavi novu temu 

Pitanje igračima...

Verovatno vam se desilo da vam dođu spojnice u kojima ama baš pojma nemate o temi i počnete da lupate nasumično samo da ne bi dalje razbijali glavu. Ja u takvim slučajevima, kunem se, UVEK imam 1 , maksimalno 2 tačna odgovora!!!!!

Da li i vi imate slična iskustva ili je mene neko prokleo.??!!! Toliko puta mi se to desilo da to prkosi statističkim zakonima verovatnoće!!!!!!!

Izvinjavam se za preterano korišćenje znakova interpunkcije, to je samo proizvod dugoročne frustracije.

15 za
0 protiv
Sinn
2010-10-24
???

Sinn napisa...

Verovatno vam se desilo da vam dođu spojnice u kojima ama baš pojma nemate o temi i počnete da lupate nasumično samo da ne bi dalje razbijali glavu. Ja u takvim slučajevima, kunem se, UVEK imam 1 , maksimalno 2 tačna odgovora!!!!!

Da li i vi imate slična iskustva ili je mene neko prokleo.??!!! Toliko puta mi se to desilo da to prkosi statističkim zakonima verovatnoće!!!!!!!

Izvinjavam se za preterano korišćenje znakova interpunkcije, to je samo proizvod dugoročne frustracije.

...meni danas...

7 za
2 protiv
mjaguar
2010-10-24
???

Sinn napisa...

Da li i vi imate slična iskustva ili je mene neko prokleo.??!!! Toliko puta mi se to desilo da to prkosi statističkim zakonima verovatnoće!!!!!!!

... ne bih rekao da se prkosi zakonu verovatnoće. Eto zanimljivog zadatka za pristune matematičare, nadam se da čitaju.

6 za
1 protiv
Supervizor
2010-10-24
???

Supervizor napisa...

Sinn napisa...

Da li i vi imate slična iskustva ili je mene neko prokleo.??!!! Toliko puta mi se to desilo da to prkosi statističkim zakonima verovatnoće!!!!!!!

... ne bih rekao da se prkosi zakonu verovatnoće. Eto zanimljivog zadatka za pristune matematičare, nadam se da čitaju.

...ne prkosi, naravno, ali moze da iznervira...

9 za
1 protiv
karlosboki
2010-10-24
???

Hehehe, pa i meni u takvim slucajevima uvek bude tacno 1 ili 2 odgovora, nikako vise :)
 

7 za
0 protiv
Fraulitza
2010-10-25
???

Sinn napisa...

Verovatno vam se desilo da vam dođu spojnice u kojima ama baš pojma nemate o temi i počnete da lupate nasumično samo da ne bi dalje razbijali glavu. Ja u takvim slučajevima, kunem se, UVEK imam 1 , maksimalno 2 tačna odgovora!!!!!

Da li i vi imate slična iskustva ili je mene neko prokleo.??!!! Toliko puta mi se to desilo da to prkosi statističkim zakonima verovatnoće!!!!!!!

Izvinjavam se za preterano korišćenje znakova interpunkcije, to je samo proizvod dugoročne frustracije.

...

Dešava se i te kako, više mi to zvuči kao po pravilo. Još je i gore kada znaš 1, 2 ili 3 para, pa se ponadaš sreći da dobiješ još neki poen, a onda ništa. Tako da, ne očajavaj...

5 za
1 protiv
istok
2010-10-25
???

Supervizor napisa...

Sinn napisa...

Da li i vi imate slična iskustva ili je mene neko prokleo.??!!! Toliko puta mi se to desilo da to prkosi statističkim zakonima verovatnoće!!!!!!!

... ne bih rekao da se prkosi zakonu verovatnoće. Eto zanimljivog zadatka za pristune matematičare, nadam se da čitaju.

...Zadatak je stvarno zanimljiv i nimalo bezazlen.Meni se takodje desavalo da izlupam resenja i rezultati su bili slicni kao i kod ostalih, a evo i zasto.

  Kada se potpuno nasumicno odgovara, verovatnoce da ce se pogoditi odredjen broj tacnih odgovora su sledece:

svih 8,   1:40320 ili 0,0025%

7 naravno ne moze

6     28:40320    0,07%

5     112:40320    0,28%

4    630:40320    1,56%

3    2464:40320    6,11%

2    7420:40320    18,4%

1    14832:40320    36,79%

0    14833:40320    36,79%

  Vidi se, na primer, da je oko 92% verovatno da nece biti vise od 2 tacna odgovora.Dzaba nam lupanje.

15 za
3 protiv
raborg
2010-10-26
???

U redu je ne znati nijedan par u spojnicama kada ti je tema potpuno strana,ali APELUJEM na sastavljace da ne traze da spajamo imena pevaljki sa nazivima pesama koje pevaju,jer ne mogu bas lako da zamislim kakva bi osoba znala to tacno da uradi,pa posle da razume latinsku izreku u igri ko zna-zna!Ne znam kako ostali igraci razmisljaju,ali mene ovo bas iznervira,mada moram priynati da je ovakva igra spojnica veoma retka.

9 za
7 protiv
sonjap59@hotmailcom
2011-10-09
???

sonjap59@hotmailcom napisa...

U redu je ne znati nijedan par u spojnicama kada ti je tema potpuno strana,ali APELUJEM na sastavljace da ne traze da spajamo imena pevaljki sa nazivima pesama koje pevaju,jer ne mogu bas lako da zamislim kakva bi osoba znala to tacno da uradi,pa posle da razume latinsku izreku u igri ko zna-zna!Ne znam kako ostali igraci razmisljaju,ali mene ovo bas iznervira,mada moram priynati da je ovakva igra spojnica veoma retka.

...ovo sad moram da prokomentarisem

vec nekoliko puta se javlja neko ko kaze da ga nervira spojnica u kojoj su date "pevaljke" i nazivi pesama i zgrazava se nad takvim pitanjem i kaze da to tesko moze da se zna.

kao prvo takve spojnice su obicno lake i dosta ljudi zna odgovor iako ne voli privatno da ih slusa, u to sam siguran jer i ja licno ne preferiram tu muziku ali reći da nisam cuo za neke najpoznatije pesme cece, dragane mirkovic, lepe brene i sl. je suludo. ja tu muziku mozda ne volim ali ima ko je voli ,i ko sam ja da kazem nekome drugom da je glup zato sto je slusa.

bilo je dosta i drugih mnogo intelektualnijih spojnica  za koje sam siguran da vecina nije znala odgovor pa se niko nije bunio zasto su takve spojnice date. jer niko nece da kaze da nema pojma o slikama velikih slikara.

tu dolazim do poente i onoga sto sam hteo da kazem. stvar je u tome da taj koji se zali na tu spojnicu sa pevaljkama, ustvari ne zeli uopste da istakne svoje nezadovoljstvo spojnicom nego zeli na sav glas da kaze kako on ne slusa tu kic muziku i kako se on zgrazava nad svima koji je slusaju i zeli da kaze kako je on iznad njih i sl.  Ti sonja verovatno nisi imala pojma ni slikare koji su bili dati pre jedno mesec dana a koji su bili dosta teski, pa se nisi bunila sto je spojnica teska.

tako da , dosadni ste vise sa tim : te spojnica je sa pevaljkama , te asocijacija je sa pevaljkama, te ko ce to da zna i sl. uostalom u pojam opste kulture spada apsolutno sve pa i ono sto se vama ne svidja.  ne branim narodnjake jer ih ni ja ne slusam ali stvarno je tako.

29 za
6 protiv
klasicna budala
2011-10-09
???

A meni se desavalo da ne pogodim ni jednu, i to vise puta.

A sto me nerviraju one sa nekim metalcima i budi bog s nama nekim praistorijskim glumcima i reziserima i njihovim filmovima....

7 za
8 protiv
Goran Bogicevic
2012-01-06
???

Sve spojnice mogu da podnesem,ali vec dva puta da spajam lekove i proizvodjece...TO mi nikako ne ide,lekove niti koristim,niti smatram da je potrebno znati takve bespotrebne cinjenice.Zato,molim,obidjite farmaceute....

17 za
0 protiv
Spagana
2012-01-07
???

klasicna budala napisa...

tako da , dosadni ste vise sa tim : te spojnica je sa pevaljkama , te asocijacija je sa pevaljkama, te ko ce to da zna i sl. uostalom u pojam opste kulture spada apsolutno sve pa i ono sto se vama ne svidja.  ne branim narodnjake jer ih ni ja ne slusam ali stvarno je tako.

...Извини, то спада само у обавештеност у ускостручној области, а не и у образовање.

11 za
2 protiv
Matorac
2012-01-07
???

Sinn napisa...

Verovatno vam se desilo da vam dođu spojnice u kojima ama baš pojma nemate o temi i počnete da lupate nasumično samo da ne bi dalje razbijali glavu. Ja u takvim slučajevima, kunem se, UVEK imam 1 , maksimalno 2 tačna odgovora!!!!!

Da li i vi imate slična iskustva ili je mene neko prokleo.??!!! Toliko puta mi se to desilo da to prkosi statističkim zakonima verovatnoće!!!!!!!

Izvinjavam se za preterano korišćenje znakova interpunkcije, to je samo proizvod dugoročne frustracije.

...

2 tačna je najviše. Najčešće 0-1.Pusti zakone !

6 za
1 protiv
ivojovo
2012-01-07
???

Spagana napisa...

Sve spojnice mogu da podnesem,ali vec dva puta da spajam lekove i proizvodjece...TO mi nikako ne ide,lekove niti koristim,niti smatram da je potrebno znati takve bespotrebne cinjenice.Zato,molim,obidjite farmaceute....

... Ok, obećavam da ih više neće biti.

21 za
0 protiv
Supervizor
2012-01-07
???

Danas je u spojnicama bio zadatak da se brojevi iz dekadnog sistema prevedu u binarni ili obrnuto.Znam kako se to radi, ali ovo vreme nije dovoljno da se to uradi. Jedino ko je znao napamet kako se piše u binarnom sistemu svaki od brojeva od 1 do 10 je mogao da odgovori tačno na sva pitanja. Zanimljiva spojnica, ali neadekvatna za dato vreme.

10 za
6 protiv
Radomir-ue
2012-01-10
???

mjaguar napisa...

Sinn napisa...

Verovatno vam se desilo da vam dođu spojnice u kojima ama baš pojma nemate o temi i počnete da lupate nasumično samo da ne bi dalje razbijali glavu. Ja u takvim slučajevima, kunem se, UVEK imam 1 , maksimalno 2 tačna odgovora!!!!!

Da li i vi imate slična iskustva ili je mene neko prokleo.??!!! Toliko puta mi se to desilo da to prkosi statističkim zakonima verovatnoće!!!!!!!

Izvinjavam se za preterano korišćenje znakova interpunkcije, to je samo proizvod dugoročne frustracije.

...meni danas...

...pa ovo je igra namenjena da se proveri opšte obrazovanje i kultura svakog učesnika, tako da ni pitanaj, odnosno pojmovi nisu toliko teški, bar za sve one koji imaju iole solidno opšte obrazovanje i informisanost ...

1 za
10 protiv
kasikovics
2012-01-11
???

Има спојница за чије спајање треба уско стручно знање, а не опште образовање. Данас ми је пало да спојим шпанске провинције са њиховим главним градовима. Нисам погодио ниједну..

16 za
0 protiv
Matorac
2012-02-10
???

Nije isti nivo težine za pojedine spojnice, neke su previše lake, a neke preteške za čoveka koji ima prosečan nivo opšte kulture i opšteg obrazovanja.  Pri tome sebe ne svrstavam u prosečne ni kada je u pitanju opšte obrazovanje niti opšta kultura (doktor sam  ekonomskih nauka, a igram zajedno sa doktorom stomatologije...).

5 za
3 protiv
Maja
2013-10-07
???

Danasnja spojnica koju sam dobio je zaista umobolna. Imena lekova i porodica hemijskih jedinjenja kojima pripadaju - npr. Gentamicink iz porodice aminoglikozida!!?? Pa to ni lekari ni farmaceuti ne znaju sve a kamoli obicni smrtnici. Sta je poenta - da se ne dobije nijedan bod a da samo onaj ko je smislio takvu glupost zna resenja?

9 za
0 protiv
djmiki
2014-05-25
???

Da li je moguće da neko ne zna šta na indijskom jeziku znači ĐIĐI? Stvarno ko to zna - zna...

6 za
0 protiv
djmiki
2014-07-22
???

djmiki napisa...

Da li je moguće da neko ne zna šta na indijskom jeziku znači ĐIĐI? Stvarno ko to zna - zna...

...Pitanje da se zamislis...a cini mi se da ce u buducnosti biti jos takvih bisera...

5 za
2 protiv
Spagana
2014-07-24
???

Pošalji odgovor

Samo prijavljeni korisnici sa 5000 ili više poena mogu da glasaju i da ostavljaju poruke.

 

Stranica kreirana za 0.0173 sec.

Copyright © 2024